У Харкові розповіли, як перетворити «нудне» навчання у захоплюючий процес

Можливості інтернету для навчання у вищій школі стали предметом перших публічних лекцій у Харкові. Їх провела молодіжна організація “Фундація регіональних ініціатив” у рамках громадського проекту ”Платформа. Свідомо”.

Професор Харківського Національного університету імені Василя Каразіна Лідія Стародубцева пропонує харківській публіці досвід її кафедри медіа-технологій, що працює за схемою одного з нідерландських університетів. Замість конспекту – флешка.

Лекція надходить електронною поштою, усі аудіо-відеоматеріали курсу також у мережі. Будь-яке питання можна поставити викладачеві в режимі он-лайн, дискусія ж відбувається у блогах і чатах. Так, коли всі приходять на заняття, каже Лідія Стародубцева, воно вже не виглядає як «монолог викладача». «Це вже бесіда на іншому інтелектуальному рівні. Це бесіда професіоналів, які спільно шукають відповіді на актуальні питання», – наголошує Л.Стародубцева.

Інтернет – це не тільки іграшка

Рівень розвитку інтернету в Україні дозволяє, сидячи вдома, отримувати дистанційну освіту і за кордоном, і в деяких українських вищих навчальних закладах. Для такого навчання потрібно бажання і комп’ютер, сказав Deutsche Welle ще один доповідач публічної лекції, завідувач кафедри дистанційного навчання Харківського політехнічного університету Володимир Кухаренко. Він нагадав, що нині в світі є близько трьох тисяч онлайн-курсів, які можна використовувати у навчальному процесі як викладачам, так і студентам. Натомість, каже Кухаренко, більшість студентів про такі курси й гадки не мають, і використовують інтернет лише для розваг.

Джерело : Німецька хвиля

Автор : Олександра Індюхова

Портал “Громадський простір” (http://www.civicua.org)

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s