Як громадськість боронила музеї Лаври

Сьогодні у Києві відбулась акція на захист українських музеїв, які знаходяться на території Києво-Печерської Лаври. На захід зібрались численні представники громадськості, культурні діячі, народні депутати, журналісти та решта небайдужих.


Під загрозою виселення сьогодні опинились такі музеї:

 

• Музей історичних коштовностей України зі знаменитою Скіфською Пектораллю

• Музей декоративного мистецтва з унікальними колекціями Катерини Білокур, Марії Примаченко, зібраннями української писанки та вишивки

• Музей книги й друкарства з історією нашої книги, стародруками Петра Могили, Йосипа Тризни, Лазаря Барановича,

• Музей театрального, музичного та кіномистецтва України, заснований Лесем Курбасом, з експонатами подарованими Марією Заньковецькою, Амвросієм Бучмою, родиною Старицьких

• Музей мініатюр з вражаючими експонатами

За словами організаторів, всі ці музеї можуть опинитися на вулиці вже в найближчі дні, бо на догоду Москві влада хоче знищити в Лаврі український дух. Саме тому на чолі Національного заповідника «Києво-Печерська Лавра» поставлено людей, які прагнуть віддати національну святиню під повний контроль московської церкви.

Як стверджують працівники музеїв, їм вже наказали пакувати валізи. Знаних науковців виганяють з роботи чи переводять на посади двірників.

Такими діями сьогоднішня влада руйнує Київську Лавру як культурну пам’ятку світового значення, внесену в каталог світової спадщини ЮНЕСКО. Адже століттями в Лаврі поруч з келіями та храмами діяли братства і школи, друкарні й бібліотеки. Музеї Лаври продовжують цю традицію, зберігаючи в національній святині український дух і живу історію християнства на нашій землі.

Для підтримки музеїв учасники акції демонстративно купували квитки, вишикувавшись у велику чергу. Натомість численних журналістів з фото та відео-камерами навіть з квитками так і не пустили на поріг Лаври.

Тому відео, відзняте кореспондентом «Громадського простору» чи не єдина документальна фіксація подій акції на території музеїв.

Джерело : Громадський Простір

Автор : Тіна Пересунько

Портал “Громадський простір” (http://www.civicua.org)

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s