Уряд не дає Львову обіцяні кошти на реставрацію пам’яток

Цього року Львів не отримав жодної гривні на реставрацію фасадів будівель центральної частини міста. Центр міста внесено до світової спадщини ЮНЕСКО. На цю потребу центральна влада не обіцяє грошей і в рамках підготовки до єврочемпіонату 2012 року.

До чемпіонату Європи з футболу 2012 року влада Львова планує відреставрувати і підсвітити фасади будівель у центральній частині міста. З проханням включити це питання до нової державної програми з підготовки і допомогти у фінансуванні місто звернулося до віце-прем’єр-міністра Бориса Колеснікова.

Утім, чиновник на останній нараді з підготовки до Євро-2012 дав зрозуміти, що проблеми збереження центральної частини є лише проблемами міста. “Держава готова відремонтувати і освітити фасади закладів освіти, культури та охорони здоров’я. Те, що є державним клопотом. Але мер міста та губернатор мають знайти діалог з бізнесом, аби приватні споруди були теж підсвічені і відремонтовані. Бо уряд не може розкидатися коштами“, зазначив віце-премєр-міністр.

Садовий: Про туризм ніхто серйозно не задумується

В інтерв’ю Deutsche Welle мер Львова Андрій Садовий повідомив, що цього року на потреби реставрації пам’яток центральної частини міста Львів просив у держави 50 мільйонів гривень. Але не отримав жодної копійки. Фактично будинки ремонтують силами і коштом міської громади, іноземних партнерів та фондів, які турбуються збереженням історичної світової спадщини.

“Я б хотів, щоб держава зрозуміла, що інвестуючи у Львів, потім вона отримає значно більше повернень. А все через те, що ніхто серйозно в країні про туризм не задумується“,- каже Андрій Садовий. Цікаво, що пункт із збереження пам’яток у центрі міста також прописаний у регіональній угоді між урядом та областю. Але і тут держава не виконує взятих на себе зобов’язань.

У березні 2010-го про намір уряду підтримати розвиток туризму у Львові повідомив віце-прем’єр-міністр Колесніков, згадавши в цьому зв’язку позитивний приклад стратегії розвитку Санкт-Петербурга.

Джерело : Німецька хвиля

Автор : Галина Стадник

 

Портал “Громадський простір” (http://www.civicua.org)

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s