Оголошено найкращі українські книжки 2010 року

Днями у Києві оголосили переможців всеукраїнського книжкового рейтингу «Книжка року 2010». Експертна рада визначила кращі видання року у 7-ми номінаціях: «Хрестоматія», «Красне письменство», «Минувшина», «Софія», «Дитяче свято», «Обрії», «Візитівка».

Серед переможців – книги львівських авторів та видавництв, зокрема книга Ксаверія Кнотца, видана у львівському видавництві «Свічадо», шеститомник Мирослава Мариновича, що вийшов у видавництві Українського католицького університету, відзначили також мистецтвознавця, завідувачку відділом європейського мистецтва ХІХ-ХХ ст. Львівської галереї мистецтв Віту Сусак та ін.

У номінації «Обрії» в підномінації «Науково-популярна література/Публіцистика» перемогла книжка Ксаверія Кнотца з незвичною назвою «Секс, якого не знаєте. Для подружніх пар, які люблять Бога» від львівського видавництва «Свічадо». У підномінації «Спеціальна література» – «Рисунок, живопис, скульптура: Теоретико-методологічні основи комплексного навчання» Ігоря Туманова від львівського «Аверса». Серед енциклопедичних і довідкових видань перемогла енциклопедія «Рух Опору в Україні: 1960-1990» від київського видавництва «Смолоскип».

У номінації «Софія» в підномінації «Зарубіжна гуманітаристика» книжкою року став перший том видання «Європейський словник філософій. Лексикон неперекладностей» (київська «Дух і літера»). В «Українській гуманітаристиці» відзначили «Вибране у шістьох томах» Мирослава Мариновича («Видавництво Українського Католицького Ууніверситету», Львів).

У номінації «Минувщина». Серед «Популярних видань та історичної белетристики» перемогла книжка Михайла Відейка «Ukraine from Trypillia to Rus» видавництва «Кріон» (Київ). У підномінації «Дослідження/документи» – «Україна: Антологія пам‘яток державотворення Х–ХХ ст. У десяти томах» від київських «Основ». У підномінації «Біографії/Мемуари» – «Гетьман: Шляхи: Осмислення» («Темора», Київ).

У номінації «Візитівка» в підномінації «Мистецтво» експерти віддали перевагу книжці Віти Сусак «Українські мистці Парижа. 1900-1939», надрукованої у київському видавництві «Родовід». У підномінації «Етнологія/етнографія/фольклор/соціолінгвістика» перемогла книжка «Опішнянська мальована миска другої половини ХІХ – початку ХХ століття (у зібранні Російського етнографічного музею в Санкт-Петербурзі)» опішнянського ж видавництва «Українське народознавство». Серед «Краєзнавчої й туристичної літератури» перемогло «Покуття» від видавництва «Манускрипт-Львів».

У номінації «Дитяче свято» лідером виявилася київська «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА». Їхні книжки перемогли відразу в двох підномінаціях. «Чудове чудовисько в країні жаховиськ» Сашка Дерманського – серед «Творів для дошкільнят і молодших школярів», а «Джури і підводний човен» Володимира Рутківського – для «Середніх і старших школярів». У підномінації «Розвиваюча та пізнавальна література» перевагу віддали книжці «Океанологія. Правдивий звіт про подорож на «Наутилусі»« від «Махаону» (Київ).

У номінації «Хрестоматія» з української та зарубіжної класики відзначили «Повну академічну збірку текстів» Григорія Сковороди (харківський «Майдан»), яка прославилася не лише своєю унікальністю й величезною кількістю сторінок, а й надзвичайно маленьким накладом. У «Літературознавстві» переміг Микола Жулинський з книжкою «Нація. Культура. Література. Національно-культурні міфи та ідейно-естетичні пошуки української літератури», яку видали у «Науковій думці» (Київ). У підномінації «Критика/біографії/мемуари» вдруге отримав відзнаку «Смолоскип» – за третій том щоденників Володимира Винниченка.

У номінації «Красне письменство» перемогла книга Оксани Забужко «Музей покинутих секретів» («Факт», Київ). У «Зарубіжній прозі» переміг переклад «Флорентійської чарівниці» Салмана Рушді (Видавництво Жупанського, Київ). А найкращою книжкою поезій визнали перевидання київською «Либіддю» «Берестечка» Ліни Костенко.

Спеціальні відзнаки цього року отримали – видавництво «Темпора» за «видавничий імідж року» та «Піраміда» – за найкращу книжкову серію «Приватна колекція» (уже втретє поспіль).

Гран-прі «Книжки Року» уже вдруге поспіль отримав Леонід Ушкалов, упорядник академічної збірки творів Григорія Сковороди.

Джерело : zaxid.net

Портал “Громадський простір” (http://www.civicua.org)

 

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s