У світ вийшла книга про висвітлення ЗМІ російсько-українських відносин

У Луганську вийшла в світ книга за результатами реалізації проекту Східноукраїнського центру громадських ініціатив «Транскордонний репортаж» (у Бібліотеці).

У книзі представлені результати моніторингу публікацій на тему російсько-українських відносин у друкованих ЗМІ Луганської та Воронезької областей у 2009-2010 рр.

Дослідження розповідає про тематику публікацій, тональність, жанрове різноманіття та ступінь представлення у них тем, що становлять гострий суспільний інтерес.

Моніторинг було проведено фахівцями партнерських організацій – «Східноукраїнського центру громадських ініціатив (Луганськ, Україна) та Регіонального Фонду «Центр захисту прав ЗМІ» (Воронеж, Російська Федерація).

Також у збірнику розміщено статті журналістів двох прикордонних областей, створені у протягом проекту. Публікації відрізняються різноманіттям проблематики: у книжці можна статті про проблеми свободи слова у місцевій пресі, розвиток профспілкового руху, історію та культуру Слобожанщини, сучасне життя та цінності мешканців двох прикордонних областей.

«Моніторинг висвітлив дивну тенденцію: в місцевій пресі Воронежчини та Луганщини переважають публікації про російсько-українські взаємини, які не присвячені місцевій проблематиці. Публікації дуже заполітизовані. Саме тому в рамках проекту ми підтримали створення статей, які не породжуватимуть черговий офіціоз, а подадуть «людський», альтернативний, погляд на відносини між двома народами та країнами. Саме такі публікації можна знайти у збірнику», – коментує вихід книги у світ Володимир Щербаченко, керівник проекту «Транскордонний репортаж».

Книга випущена двома мовами (російською та українською) та у двох варіантах – як друковане видання та як CD-диск. Тираж видання у рівних частинах буде поширено в Україні та в Росії.

Видання буде цікавим представникам ЗМІ, органів державної влади та місцевого самоврядування, громадським організаціям, майбутнім журналістам та всі тим, хто цікавиться проблематикою ЗМІ.

Примірник видання можна безкоштовно отримати в офісі СЦГІ (після 10 січня 2011 року).

Проект «Транскордонний репортаж» реалізовано за фінансової підтримки Фундації ПАУСІ та Національного фонду розвитку демократії (NED)

Прес-центр Східноукраїнського центру громадських ініціатив,
30-й квартал, буд. 2, кв. 14, м. Луганськ, 91005,
тел. (0642) 491374,
e-mail: zahyst@gmail.com

Джерело : Прес-центр Східноукраїнського центру громадських ініціатив

Додатки : фото ( default.jpeg, 668 Kb )

Портал “Громадський простір” (http://www.civicua.org)

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s