Києво-Могилянську академію можуть понизити до коледжу

Норма нового законопроекту «Про вищу освіту», що визначає статус вишів виключно за кількістю студентів, може позбавити Києво-Могилянську академію статусу університету. Про це на прес-конференції 20 січня заявив представник студентської колегії НаУКМА Єгор Стадний.

Проблема в тому, що згідно з законопроектом «класичний» університет буде вважатися таким, якщо на його денному відділенні навчається не менш ніж 10 тисяч студентів, а «профільним» зможе називатися той виш, який налічує не менш ніж 6 тисяч студентів. У Києво-Могилянці їх майже вдвічі менше.

«Кількісно-профільний підхід в законопроекті, зареєстрованому Єфремовим, Луцьким і компанією, суперечить здоровому глузду. Адже з цієї класифікації Могилянка не може називатися академією, а належить до категорії коледжів. Це не вкладається в голові жодної людини, яка знає, що таке Києво-Могилянська академія», – зазначив Стадний.

Також він побоюється, що згідно із статусом вищого навчального закладу може скоротитися і його фінансування.

У зв’язку з цим студентська колегія НаУКМА збирається підтримати акцію протесту «проти подальшої комерціалізації вищої освіти і тотальної корупції в системі», заплановану на 31 січня.

Крім того, вихованці Києво-Могилянської академії збираються вимагати від чиновників припинити тиск на університет та затвердити його Статут, в якому прописані докторська школа і PhD-програми (докторські програми західного зразка), вільне відвідування лекцій, право вишу самостійно складати штатний розклад і багато іншого. Також в академії виступають за повернення вишам автономії.

Джерело : Західна інформаційна корпорація

Портал “Громадський простір” (http://www.civicua.org)

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s