Роман про Голодомор викинули зі шкільної програми літератури

Новий підручник української літератури за 11 клас поповниться українськими російськомовними поетами. При цьому з нього зникне роман Василя Барки «Жовтий князь».


За інформацією “Коментарів”, у новому шкільному підручнику з української літератури для учнів 11-х класів роман Василя Барки “Жовтий князь”, що розповідає про Голодомор в Україні, рекомендований лише для додаткового самостійного читання. Між тим, в підручнику з’явився розділ “Українська російськомовна поезія”, в рамках якого школярі познайомляться з творчістю Миколи Ушакова, Бориса Чичибабіна, Леоніда Вишеславського і Леоніда Кисельова.

Крім того, школярі і далі будуть продовжувати вивчати творчість Івана Драча, Ліни Костенко, Дмитра Павличка, незважаючи на те, що ще в червні міністр освіти Дмитро Табачник заявляв про намір урізати курс української літератури. Тоді чиновник заявив, що в курсі української літератури будуть представлені більше письменники-класики, на яких ґрунтувалася висока духовна література XIX – початку XX століття.

Між тим, за наявною інформацією, деякі фахівці пропонували включити у шкільну програму твори, в яких головна дія розгорталося в минулому столітті в Україні. Зокрема, мова йшла про роман Миколи Островського “Як гартувалася сталь” і романі “Біла гвардія” Михайла Булгакова. Проте ці ініціативи не знайшли підтримки.

Необхідність створення нового підручника продиктована переходом українського середньої освіти з 12-річною на 11-річну систему.

Нагадаємо, що минулого тижня Міністерство освіти затвердило концепцію літературної освіти.

Джерело : zaxid.net

Портал “Громадський простір” (http://www.civicua.org)

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s