Концепцію літературної освіти підмінили?

Деякі тези Концепції літературної освіти, затвердженої Міністерством освіти, були внесені туди без відома розробників. Про це в ефірі Радіо “Свобода” заявив доктор філологічних наук, член-кореспондент НАН України, завідувач відділу давньої української літератури Микола Сулима, який є одним із розробників концепції.


Теза про особливу роль російської літератури в Концепції літературної освіти з’явилася, так би мовити, підпільно. Спочатку цю концепцію вивісили анонімно на сайті, потім вона з’явилася під нашими підписами, але я цієї концепції не візував“, – сказав він.

Коли б мені давали на підпис цей текст, я би відмовився його підписати. Але підпис мій стоїть – і я повинен виправдовуватися, що брав участь у формуванні цієї концепції“, – заявив Сулима.

26 січня Міністерство освіти і науки, молоді та спорту затвердило Концепцію літературної освіти.

У документі зокрема йдеться, що “особлива роль належить російській літературі як художньо-словесному надбанню, у тісній взаємодії з яким протягом декількох століть формувалася українська література, а також з урахуванням того місця, яке займає російська література у загальнолюдській системі духовно-культурних цінностей“.

За цією концепцією російська література у школах буде винесена як окремий предмет, а не інтегрована у вивчення світової літератури, а українську літературу, натомість, зможуть інтегрувати в курс світової літератури.

Однак Міністерство освіти, науки, молоді та спорту і особисто міністр Дмитро Табачник заперечили це.

Джерело : Українська правда

Портал “Громадський простір” (http://www.civicua.org)

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s