Звернення колективу Національного заповідника “Софія Київська”

Вперше за 75-літню історію Національного заповідника «Софія Київська» його колектив вдається до рішучих дій. Тисячолітні пам’ятки одного з найвідоміших музеїв світу опинилися під загрозою.

Міністерство культури України під благовидним приводом “удосконалення системи управління культурною спадщиноюініціює передачу Національного заповідника “Софія Київська” з підпорядкування Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України до Мінкультури України.

Такі зміни призведуть до руйнації оптимальних моделей роботи, налагоджених впродовж десятиліть фахових зв’язків, поглиблення міжконфесійного протистояння:

1. Комплексні реставраційно-реабілітаційні роботи на пам’ятках, яких у складі заповідника близько 60-ти, є великовитратними і не під силу міністерству, яке впродовж останніх років не в змозі сплачувати навіть за фізичну охорону своїх музеїв.

2. В системі Мінрегіонбуду на відміну від Мінкультури збережена та працює розгалужена мережа спеціалізованих науково-дослідних, проектно-реставраційних, ремонтно-реставраційних, будівельно-виробничих організацій та підрозділів: УкрНДІпроектреставрація, Державний науково-технологічний центр консервації та реставрації пам’яток «Конрест», Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій «НДІБК», ДП «Державний науково-дослідний інститут автоматизованих систем в будівництві», корпорація «Укрреставрація» тощо. Фахівці цих організацій впродовж майже 70 років опікуються пам’ятками заповідника, забезпечуючи їх стабільний стан.

3. В той час як Мінрегіонбуд реставрує та вводить в дію нові музеї: Храм з аркадою (2006), Золоті ворота (2007), Будинок митрополита та виставкові зали Консисторії (2008), Храм Дванадцяти Апостолів та Грецька церква (2010), Брама Заборовського (2011), МКУ роками не вирішує чисельні проблемні питання, зокрема, пов’язані з виселенням з Кловського палацу Музею історії Києва, на черзі – “відселення” на вулицю музеїв, розташованих на території Верхньої Лаври.

4. За 20 років Незалежності Мінрегіонбуд України дотримувався виваженої політики щодо спільного використання культових споруд – пам’яток архітектури заповідника, не надаючи переваги жодній з існуючих релігійних конфесій. В перспективі передачі заповідника до Мінкультури України і можливого злиття з Національним історико-культурним Києво-Печерським заповідником, політика нового керівництва якого спрямована на повну передачу всіх музейних споруд УПЦ МП, така ж доля очікує й пам’ятки Софії Київської. За цей час у Софійському соборі, який вже 1000 років є символом державності України, проводились тільки окремі заходи загальнодержавного рівня за участі перших осіб держави та всіх існуючих в Україні релігійних конфесій. Надання переваги УПЦ МП поглибить міжконфесійне протистояння та призведе до розколу суспільства.

Ви можете підтримати колектив заповідника, приєднавшись до акції.

Відкритий лист Президентові України Януковичу В. Ф. знаходиться у додатку.

Джерело : Національний заповідник “Софія Київська”

Додатки : Лист ( StSophia letter.doc, 44 Kb )

Портал “Громадський простір” (http://www.civicua.org)

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s