Сьогодні – Міжнародний день рідної мови

Сьогодні у світі відзначають Міжнародний день рідної мови. В Україні відбудеться національний письменницький марафон «Рідною мовою», що стартує у Львові і також відбудеться в Ужгороді, Кривому Розі, Дніпропетровськ, Луганськ.

Міжнародний день рідної мови – день «підтримки мовного та культурного різноманіття та багатомовності» проголошений на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що відбулася 26 жовтня –17 листопада 1999 року в Парижі. Відзначається щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року.

Оскільки з 6 000 розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, ЮНЕСКО прагне підтримувати мову як ознаку культурної приналежності особи. Окрім того організація вважає що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.

Щорічне відзначення цього дня використовується для скерування уваги на меншини з менш аніж 10.000 особами, що активно розмовляють мовою. Часто ці мови не передаються наступному поколінню і потрапляють у забуття. Багато мов, якими розмовляють менше 100 осіб не задокументовані.

Впродовж останнього року можливість навчання дітей українською мовою в Україні скоротилася, особливо це стосується східних областей. Зокрема, в Луганську батьки, захищаючи можливість для дітей вчитися українською, вдавалися до голодування.

Існування такої проблеми в ефірі «Радіо Свобода» визнав народний депутат від Партії регіонів, доктор філософських наук, професор Віталій Заблоцький. «Це теж є проблемою. Кажуть, у тому числі мої колеги, про необхідність збереження свободи вибору. Якщо такі випадки трапляються, то це теж обмеження свободи вибору, і необхідно категорично покласти край таким тенденціям, зберігати українську школу», – сказав депутат Верховної Ради Віталій Заблоцький.

Джерело : zik.com.ua

Портал “Громадський простір” (http://www.civicua.org)

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s