Незабаром вийде нова книжка: Володимир Кравченко «Україна, Імперія, Росія»

 

Статті, вміщені у збірнику «Україна, Імперія, Росія», становлять частину наукового доробку одного з провідних українських істориків й історіографів, завідувача катедри українознавства Харківського національного університету ім. Василя Каразіна, директора Східного інституту українознавства ім. Ковальських й президента Міжнародної асоціяції гуманітаріїв, головного редактора історико-культурологічного щорічника «Схід-Захід» і «Вісника Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна» (серія «Історія України») професора Володимира Кравченка.

Пропоновані читачеві розвідки та есеї висвітлюють різноманітні проблеми історії, історичної пам’яті й ідентичности українського суспільства від XVIII століття до сьогодення. Одні з них мають джерелознавчо-емпіричний характер і покликані уточнити ті чи ті аспекти українських новочасних історичних наративів, зокрема «Історії русів», «Словника малоруської старовини» тощо. В інших текстах витлумачено такі важливі для осмислення підвалин української модерности питання, як Переяславська Рада 1654 року та її рецепція, постать гетьмана Івана Мазепи, українсько-російські стосунки в різні періоди історії тощо. Головна тема третьої групи досліджень – інтелектуальна історія Слобожанщини, зокрема Харкова, зосереджена передусім навколо Харківського університету та його чільних професорів, як-от Дмитро Багалій та ін. Нарешті, окрему групу становлять есеї, присвячені сучасному стану української історичної науки й історичної свідомости в краї та діяспорі.

Всі ці праці побачили світ упродовж останніх 15 років різними мовами у виданнях різних країн, тож досі здебільшого були малодоступними для широкого кола фахівців, надто для студентства й освіченого читацького загалу в Україні.

Видання здійснено в рамках науково-видавничої програми Інституту Критики у співпраці зі Східним інститутом українознавства ім. Ковальських за підтримки Українського наукового інституту Гарвардського університету та Наукового товариства ім. Шевченка в Америці.

URL

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s