Спілка письменників України припинила свою діяльність через тиск влади

1 березня, Національна спілка письменників України припиняє свою діяльність в знак протесту проти тиску влади на творчу інтелігенцію. Її члени планують звернутися до всіх посольств та міжнародних організацій щодо ситуації в Україні у ставленні до творчої інтелігенції.


Про це 1 березня повідомив народний депутат, голова Національної спілки письменників України Володимир Яворівський.

«Сьогодні ми символічно закриваємо спілку письменників, – зазначив він. – Буде, звісно, черговий у Спілці, але Спілка припиняє всі свої заходи, відміняє всі свої презентації, зокрема, була запланована презентація книжки С.Лук’яненка, презентація книжки Віталія Карпенка, колишнього головного редактора «Вечірнього Києва», – тобто всі заходи ми згортаємо в знак протесту проти тиску на Спілку: ми абсолютно відчуваємо те, що хочуть позбавити нас майна, яке перейде не в державу, звичайно, а в інші руки. Дуже подобається, очевидно, Януковичу і ще комусь наш будинок на вул. Банковій, 2 біля адміністрації президента», – сказав Володимир Яворівський.

За його словами, на майно Спілки письменників у Ялті, в Коктебелі (дев’ятиповерховий будинок творчості), наклали арешт. «Вигадали, що право на це майно має ще якась спілка, а їх зараз як нестрижених собак, хто хоче, той може їх засновувати, але Національна спілка – одна, і вона є спадкоємицею, законним правонаступником колишньої спілки письменників радянської України. А зараз якісь самозванці, типу Союз пісатєлєй Росії, Бєларусі і України, які виникли десь на початку 1990-х років подали до суду заяву про те, що вони теж мають право на це майно, і суд приймає цю заяву. Відтак накладено арешт на рахунки і наші орендарі не можуть сплатити нам за оренду, а ми не може сплатити за воду, за тепло, за електрику, за землю. 2-3 місяці і Спілку оголосять банкротом, і спілчанське майно можуть забрати», – заявив голова Національної спілки письменників України.

«Хочемо привернути увагу громадськості. Буквально завтра ми звернемося до всіх посольств, які тільки є, до всіх міжнародних організацій, (розповімо, – ред.) що відбувається в Україні у ставленні до творчої інтелігенції – це й епізоди з Марією Матіос, і зараз замахнулися і на саму Спілку», – зазначив він..

Як розповів Володимир Яворівський, наразі Спілка символічно припиняє свою діяльність на місяць, «ми не хочемо забігати наперед, можливо, влада отямиться, але якщо й далі будуть тиснути , будемо думати і про інші методи».

Джерело : Zaxid.net

Портал “Громадський простір” (http://www.civicua.org)

 

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s