Презентації Програми академічних обмінів ім. Фулбрайта у Харкові 23-25, 29 березня 2011 року

Програма академічних обмінів імені Фулбрайта:

прагнення взаєморозуміння через знання та повагу до розмаїття,

яке наповнює наш світ

 

23-25 березня 2011 року в Харкові відбудеться низка зустрічей координатора Програми імені Фулбрайта в Україні Наталії Залуцької зі студентами та викладачами вишів міста.

Метою зустрічей  є  ознайомлення авдиторії з можливостями, що їх надає Програма, та обговорення умов участі у конкурсі на отримання фулбрайтівських стипендій для навчання, стажування й проведення досліджень в університетах США. Окрім того, зустрічі слугуватимуть доброю нагодою довідатись про цілі й традиції Програми імені Фулбрайта, яка стала невід’ємною частиною академічного життя  України.

23-25 березня американський дослідник сучасного мистецтва, фулбрайтівський стипендіат 2010-2011 рр.  Олександр Найда прочитає лекції -“ Розвиток абстрактного мистецтва” , “ В. Кандинський та абстракціонізм ”, “ Американський абстрактний експресіонізм: від паризької школи до  ньюйоркської ” – студентам, аспірантам і викладачам Харківської державної академії дизайну і мистецтв та Харківського національного університету ім.. В.Каразіна.

 

29 березня 2011 року о 13:45 директор Програми імені Фулбрайта в Україні Мирон О. Стахів проведе семінар з написання конкурсних робіт для студентів, аспірантів та молодих викладачів з гуманітарних, технічних та природничих дисциплін. Місце проведення семінару – бібліотечний корпус Харківського національного економічного університету, авдиторія 311, вул. Леніна, 9А.

 

Приємно зазначити, що серед випускників Програми імені Фулбрайта є й двадцять-троє харківчан –  викладачі, студенти та випускники Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого, Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди, Харківської національної академії міського господарства, Харківського національного автомобільно – дорожнього університету, Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”, Харківського національного економічного університету, Харківського національного технічного університету сільського господарства імені П. Василенка, Харківського державного університету мистецтв імені І.П.Котляревського.

 

Другий рік поспіль п’ятеро випускників харківських вишів навчаються на магістерському рівні в американських університетах завдяки фулбрайтівській стипендії: аспірантка Національного технічного  університету “Харківський політехнічний інститут” Тетяна Байрачна вивчає хімічну інженерію у Northeastern University, Boston; випускниця Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна Ірина Балабуха опановує програму з психології та соціології сім’ї й дитини у Syracuse University, New York; випускниця Харківського національного медичного університету Юлія Клименко студіює патологію в University of Missouri-Columbia, School of Medicine, Columbia, та входить до складу групи, що досліджує оваріальну карциному; випускник Національного аерокосмічного університету імені Жуковського Артем Коробенко продовжує здобувати знання за спеціальністю “Механічна інженерія” на механічному факультеті Clemson University, Clemson, й працює над проектом у сфері вітрової енергетики; наукова співробітниця Національного наукового центру “Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О. Н. Соколовського” Катерина Жалніна відкриває нові горизонти в області мікробіології у рамках Ph.D. програми з природничих та технічних дисциплін, що у University of Florida, Gainesville. У 2009-2010 році випускниця Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого Ольга Кройтор вивчала міжнародне та порівняльне право у George Washington University, Washington, а її колега  Маріанна Матохнюк освоюєвала тонкощі міжнародного торговельного та підприємницького права в John Marshall Law School, Chicago.

 

У вересні 2010 долучились до когорти українських учасників магістерської Програми Дар’я Каленюк, випускниця  Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого, й Кравченко Олександр, випускник Національного аерокосмічного університету імені Жуковського, а в групу фулбрайтівських стипендіатів Програми проведення досліджень увійшли доцент кафедри цивільного права Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого Валентина Крижна (Fulbright Scholar Program) та Анастасія Лукаш, викладач кафедри кримінології та кримінально-виконавчого права Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого ( Fulbright Faculty Development Program).

 

Двадцять- п’ятеро  американських фулбрайтівців проводили дослідження й читали лекції  у харківських університетах. У грудні 2010 року завершив своє перебування у Харкові американський науковець Джеффрі Битнер.   Др. Битнер викладав історію американської хорової музики, традиції європейського й афро-американського фольклору у Харківському національному університеті мистецтв імені І. П. Котляревського. У даний час два американських стипендіати Програми соціолог Рафі Речицький та історик Майкл Уестрейт проводять дослідження у співпраці з дослідниками Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна.

 

Програма імені Фулбрайта посідає чільне місце у системі міжнародної освіти. Узасаднена ідеєю взаємодії та взаєморозуміння й уґрунтована на пізнанні та повазі до розмаїтого світу, вона успішно діє з 1946, нині – у 155 країнах світу. За час існування Програми в Україні з 1992 року 700 українців навчались, стажувались, проводили дослідження в США; у свою чергу, 400 американців викладали в українських вишах й займались науковою працею.

Більш детально на сторінці www.fulbright.org.ua

Вероніка Алексанич

Координатор з інформації та реклами

Програма імені Фулбрайта в Україні

вул. Грушевського, 4, кімната 305

Київ, 01001

тел.: (044) 279 18 50, 279 23 24

факс: (044) 230 20 60

valeksanych@fulbright.com.ua

research@fulbright.com.ua

Презентації Програми академічних обмінів ім. Фулбрайта

у Харкові 23-25, 29 березня 2011року

23 березня, середа:

 

10.00 – Харківський державний університет харчування та торгівлі

вул. Клочківська, 333, 2-й поверх, ауд. № 30

 

12.00 – Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого

вул. Динамівська, 4 -А, 5-й поверх, ауд. № 506

 

15.15 – Харківський національний університет ім. В. Каразіна

Площа свободи, 4, центральний корпус, 4-й поверх, ауд. № 453

____________________________________________________________________

 

24 березня, четвер:

11.20 – Харківський педагогічний університет ім. Г. Сковороди

вул. Блюхера, 2, 2-й поверх, ауд. № 217-А

 

14.00 – Харківський національний економічний університет

вул. Леніна, 9- А, бібліотечний корпус, 3-й поверх, ауд. № 311

_____________________________________________________________________

 

25 березня, п’ятниця:

 

13.00 – Харківська державна академія дизайну і мистецтв

вул. Червонопрапорна, 8, 2-й корпус, 2 поверх, ауд. № 206

15.00 – Харківський національний технічний університет сільського господарства

господарства ім. П. Василенка

вул. Артема, 44, 3-й поверх, конференц-зал

_________________________________________________________________________

 

29 березня, вівторок

13.45 – Семінар з написання проектів для потенційних конкурсантів програми ім. Фулбрайта –                 студентів, молодих викладачів та аспірантів.

Харківський національний економічний університет

вул. Леніна, 9 – А, бібліотечний корпус, 3-й поверх, ауд. № 311

 

Мета семінару – дати інформацію про структуру, стиль та характер аргументації

Study Objectives та Personal Statement – найважливіших компонентів анкети
Семінари проводитиме Мирон Стахів, Директор Програми ім. Фулбрайта в Україні.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s