У Могилянці розкритикували реформи Д.Табачника: Україна отримає професійних кретинів

Доктор філологічних наук, почесний президент Національного університету Києво-Могилянська академія В’ячеслав Брюховецький заявив, що зміни, ініційовані Міністерством освіти і науки, мають на меті знищити українську освіту.


Про це він заявив у програмі Вечір з Миколою Княжицьким на телеканалі ТВі.

“Перед товаришем Табачником поставлено чітке завдання – знищити українську освіту. І він це виконує в міру свого розуміння, деколи, як картковий шулер, часом досить спритними адміністративними засобами. Табачник хоче, щоб відповідно до законодавства була жорстка централізація освіти. Це навіть не Радянський союз, який ми пам’ятаємо, а 30 роки…“, – зазначив науковець.

В’ячеслав Брюховецький також звинуватив Міністерство освіти у непрозорій роботі зі створення збалансованого законопроекту про вищу освіту. “Ще 12 березня група народних депутатів, до речі, з Партії регіонів, подала свій, новий проект закону про вищу освіту. Міністерство освіти створило групу, яка, нібито, повинна створити новий проект закону. Так от цікаво, що цій групі (президент Києво-Могилянської академії входить в цю групу, тому ми точно знаємо) цей проект не показують. Він лежить під сукном. Ось я називаю картковим шулерством…“, – обурився В.Брюховецький.

“Це все робиться навмисне … Нам цю інформацію “злили” з самого міністерства люди, які обурюються, але не можуть в силу чиновницьких своїх звичок виступити проти міністра”, – повідомив він.

Вчений розкритикував ініціативи міністра освіти про створення професійно-орієнтованих шкіл і впровадження у школах електронних підручників. “Справа в тому, що Табачник нічого не враховує. Він взагалі запитав, чи треба професійно-орієнтовані школи? Він прихильник Радянського союзу, але він чомусь забув, що радянська школа була не професійно орієнтована, але, це була чи не найкраща середня школа в світі. Дитині потрібно дати знання базові. І не можна сказати їй: ти не вчи математику, ти вчи географію, і більше тобі нічого не потрібно! Це будуть професійні кретини! Такі, приблизно, як сьогодні в Міністерстві освіти“, – зазначив пан В.Брюховецький.

Інша задумка – дати дитині електронну книгу. А він з лікарями порадився? Що буде з тими дітьми? Вони сьогодні і так перевантажені електронікою. А що буде, якщо ця книга впаде і розіб’ється? Як буде вчитися дитина? Він порадився з кимось? Так його не цікавлять поради, а лише його власна думка: абсолютно непрофесійна, демагогічна і антиукраїнська, цілеспрямовано антиукраїнська“, – додав він.

Брюховецький вважає причиною реформи впровадження електронних книг лобіювання цього освітнього проекту з боку фірм-виробників електронних підручників. “Очевидно, фірма, яка хоче виготовити і продати обов’язково кожному учневі цей електронний підручник, дуже лобіює через міністерство цей проект, бо це – величезні гроші“, – вважає пан Брюховецький.

Нагадаємо, раніше ініціативи Міносвіти з реформування системи вищої освіти викликали обурення і призвели до акцій протестів з боку студентів.

Зокрема, 31 січня близько 300 студентів пікетували Раду з вимогою не ухвалювати закон Про вищу освіту.

Джерело : Кореспондент

Портал “Громадський простір” (http://www.civicua.org)

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s