Українсько–польське сьогодення

Уже впродовж багатьох років у засобах масової інформації, на наукових конференціях і диспутах та, зрештою, і в особистих розмовах, точаться гострі дискусії щодо історичного, політичного, економічного та інших аспектів українсько-польських відносин.

Політична інертність, непослідовність дій та необдуманість рішень лише підливають масла у вогонь академічних та політичних дебатів.

Аби почути різні точки зору, розставити акценти та досягнути порозуміння 26 березня цього року в Львівському історичному музеї відбулася конференція на тему “Сучасні проблеми та перспективи розвитку українсько-польських відносин“, присвячена проблемам та перспективам співпраці України та Польщі.

Варто зазначити, що захід не носив політичного характеру, його організаторами стали: Молодіжна дипломатична ініціатива (м.Київ), Громадська організація «Центр сприяння і розвитку програм та проектів ЮНЕСКО у Львівській областi» та Центр досліджень проблем регіонального та міжнародного співробітництва(м.Львів). Захід проходив під патронатом Міжнародної Академії народної дипломатії (Університет «Львівський Ставропігіон»).

До участі у конференції були запрошені професори та науковці вищих навчальних та академічних закладів Львова, члени громадських організацій, студенти, аспіранти та журналісти.

Почесним гостем цієї конференції був Консул з питань культури Генерального консульства Польщі у Львові, п. Марцін Зєнєвіч. Пан Консул зазначив, що питання українсько – польського стратегічного парнерства є тим «наріжним каменем, який закладено у польську закордонну політику» і запевнив, що його розвиток є важливим етапом для кожної з країн.

Для продовження обговорення теми співпраці п.Марцін Зєнєвіч запросив усіх присутніх відвідати відкриту академічну лекцію заступника Міністра закордонних справ Республіки Польща Хенрика Літвіна «Східне партнерство: розширені можливості співробітництва», яка відбудеться 4 квітня у Львові.

Організатори та учасники конференції дуже вдячні пану Консулу за висвітлення офіційної точки зору з питань, які обговорювались на заході, а також за позитивну позицію щодо спільного майбутнього обох країн.

Пан Богдан Гудь, професор, директор Інституту європейської інтеграції Львівського національного університету ім. І. Франка, наголосив на необхідності активізації спілкування молоді України і Польщі. Він також зазначив, що ні студенти, ні інші громадяни не можуть швидко і без зайвих проблем, перетнути кордон між нашими державами. А це, як наслідок, зменшує їхню мобільність та можливості творчого спілкування.

Пан Ярослав Грицак, доктор історичних наук, професор Українського Католицького Університету, визначив декілька напрямів співпраці: написання спільного українсько-польського підручника, створення нових програм студентського обміну та розширення уже існуючих; а також наголосив на важливості створення спільного ЗМІ.

Під час обговорення прозвучало багато слушних коментарів, цікавих думок та корисних порад, які можуть стати основними напрямками майбутньої діяльності громадських організацій.

Усі учасники були послідовними, коректними та толерантними до своїх співрозмовників. Думка кожного була вислухана та належно оцінена.
Учасники конференції впевнені, що теплі та дружні відносини між поляками та українцями — це справа не лише політична. Значно важливіше віднайти порозуміння між собою, навчитись толерантності та стриманості, зробити крок назустріч один одному і розпочати нову сторінку українсько-польської співпраці.

Організатори конференції подякували усім учасникам за плідну роботу, цікаве спілкування та пообіцяли, що такі заходи будуть проводитись і надалі.

Ось що сказав Голова правління ГО «Центр сприяння і розвитку програм та проектів ЮНЕСКО у Львівській областi» п.Ігор Мелех : «Дискусія видалась дуже жвавою та цікавою. Ми переконані, що саме таке обговорення здатне висвітлити не лише головні проблеми українсько-польскої співпраці, але й виявити ті питання та проблеми, котрі зазвичай не підіймаються». В свою чергу п.Дмитро Діденко, Голова Молодіжної демократичної ініціативи додав: «Співорганізатори конференції вважають, що це є корисна і продуктивна практика і ми повинні її поширювати».

Автор : Мелех Ольга, Спеціальний кореспондент «Форум Інтернаціональий»

Портал “Громадський простір” (http://www.civicua.org)

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s