У Швеції встановлять пам’ятник гетьману Пилипу Орлику

29 червня 2011 року у шведському місті Крістіанстад відбудеться відкриття пам’ятника українському гетьману Пилипу Орлику – автору однієї з перших демократичних конституцій на теренах Європи.

Цей амбітний міжнародний проект, який планує реалізувати Посольство України у Швеції, матиме важливе значення в історії українсько-шведських відносин, адже вперше у Швеції буде встановлено пам’ятник відомому українцеві, який проживав у місті Крістіанстад 1716-1719 рр.

Як повідомила порталу Культура прес-секретар Посольства України в Швеції Марина Погребнюк, відкриття пам’ятника буде приурочено до 15-ї річниці Конституції України та 300-ї річниці Конституції П.Орлика. Окрім того, на будинку, де проживав Пилип Орлик, планується відкриття нової меморіальної дошки.

В Києві також збираються належним чином вшанувати славного гетьмана та спорудити йому пам’ятник. На засіданні Уряду 9 червня 2011 року схвалили постанову про внесення змін до Порядку використання у 2011 році коштів на зійдснення містом Києвом функцій столиці.

«Указом Президента від 06.05.2006 № 342/2006 «Про відзначення 10-ї річниці Конституції України» та розпорядження Кабінету Міністрів від 29.08.2005 № 370-р «Про затвердження заходів з відзначення 295-ї та підготовки до відзначення 300-ї річниці прийняття Конституції гетьмана Пилипа Орлика» передбачено спорудження пам’ятника гетьману Пилипу Орлику у місті Київ. З метою виконання поставленого завдання проектом зазначеної постанови передбачено здійснити перерозподіл видатків державного бюджету та спрямувати їх на спорудження пам’ятника гетьману Пилипу Орлику», – йдеться в повідомленні прес-служби Уряду.

Пилип Орлик (1672 – 1742 рр.) – гетьман України, відомий насамперед як автор першої української Конституції «Пакти та конституції законів та вольностей Війська Запорозького…», що регламентувала основні питання державного будівництва в Україні на початку XVIII ст. Нею він зобов`язувався обмежити гетьманські прерогативи, зменшити соціальну експлуатацію, зберегти особливий статус запорожців і боротися за політичне й церковне відокремлення України від Росії у випадку, якщо він здобуде владу в Україні.

Нагадаємо, в 2010 році Верховна Рада відмовилася відзначити на державному рівні 300-річчя створення першої української конституції Пакти і конституції законів прав і вольностей Війська Запорізького, відомих як Конституція Пилипа Орлика.

Джерело : Портал Культура

Портал “Громадський простір” (http://www.civicua.org)

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s