„Історична майстерня Європи“: Злочини Другої світової згадують у Києві

До 70-ї річниці нападу Німеччини на Радянський Союз у Києві організовують кількаденну конференцію німецьких та українських істориків. Одна з центральних тем – знищення українських євреїв.

Уперше в столиці України проходить міжнародний форум “Історичної майстерні Європи” на тему “1941 рік: німецька нищівна війна в Україні та її учасники”. Як розповіла Deutsche Welle координатор конференції з університету Лейпцига Ульріке Брайтшпрехер, раніше форум уже приймали у містах Лейпциг, Вроцлав та Вільнюс. Форум, приурочений до 70-ї річниці нападу німецького вермахту на Радянський Союз та початку війни в СРСР організували Німецький федеральний фонд “Пам’ять, відповідальність і майбутнє” та Інститут глобальних і європейських студій Лейпцига.

За словами Ульріке Брайтшпрехер, міжнародний форум хоче не тільки розглядати конкретні теми з національного кута зору, а й «захопити міжнародний погляд» і так прийти до обміну та критичної дискусії цікавих національних досвідів та поглядів. Саме тому завжди на форум запрошують науковців як з усієї Європи, так і тієї країни, де проводять захід. Під час конференції від Фонду „Пам’ять, відповідальність та майбутнє“ щороку дискують теми націонал-соціалізму. «Зараз форум намагатиметься до 70-ї річниці нападу на Радянський Союз зробити більш публічними теми знищення українських євреїв» – підкреслює гостя з Лейпцига.

Історик: Голокост в Україні мало досліджений

Цю тему варто піднімати, упевнений український історик зі Львова Ярослав Грицак. «Про це скандально мало сказано. А потрібно, адже українська територія була одна з основаних територій Голокосту. Велика кількість жертв євреїв у світі, що сталось у ті часи, сталось в Україні, адже тут було дуже багато євреїв. І їх знищували найбільше навіть не в газових камерах, а в перші місяці війни – вермахтом, розстрілами», – стверджує дослідник.

Ульріке Брайтшпрехер зауважує, що форум намагатиметься тематизувати долю, яка спіткала українське населення після нападу націонал-соціалістів. У фокусі конференції – роль українців або української частки СРСР в Голокості та війні проти нацистської Німеччини.

До Києва на п’ять днів уже прибули понад 30 докторантів та молодих науковців з різних країн Європи, щоб інтенсивно займатись питаннями та дебатами української та європейської культури пам’яті. Крім дискусій у програмі – лекції українських та європейських істориків. Також оглянуть історичні місця, такі як Бабин Яр, Канів, Корсунь-Шевченківський, меморіальний комплекс „Національний Музей Історії Великої вітчизняної війни 1941-1945 років“ та „Меморіал пам’яті жертв Голодоморів в Україні.“

Джерело : Німецька хвиля

Автор : Ольга Веснянка

Портал “Громадський простір” (http://www.civicua.org)

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s