Для тримільйонної української громади в Росії не створено жодної школи, видання, теле(радіо) каналу

У рамках V Всесвітнього форуму українців у Києві відбулося засідання секції «Українці в Росії: історія та сучасні проблеми» (голова секції Т.М. Дудко), де був обговорений і одноголосно прийнятий за основу проект Резолюція секції.

Після обговорення доповідей і виступів учасники секції відзначають, що для українців Росії владою РФ до сьогодні не створені необхідні умови для задоволення освітніх, культурних та інформаційних потреб, створюються перешкоди щодо реалізації права на вільне віросповідання.

Для тримільйонної української громади в РФ не створено жодної середньої загальноосвітньої школи, яка б фінансувалася з бюджету, немає жодної україномовної газети та журналу, радіо- та телеканалу, які б виходили українською мовою на федеральному рівні. Релігійні громади греко-католиків зазнають утисків з боку вищого духовенства православної церкви Московського патріархату і не мають змоги будувати свої храми в Росії.

Офіційна позиція Міністерства освіти й науки Росії та Міністерства регіонального розвитку РФ щодо причин незабезпечення етнокультурних та освітніх потреб українців Росії ґрунтується на надуманій тезі, що від громадських організацій українців та батьків учнів не надходять заяви у відповідні регіональні управління освіти й культури. Така точна зору пов’язана з тим, що в РФ відсутні україномовні ЗМІ, які б дали можливість українцям Росії дізнатися про заплановане відкриття україномовних навчальних закладів. У такій великій за територією країні, як Російська Федерація, неможливо задовольняти культурні, мовні та інформаційні потреби українців, їх права навчатись в українських школах та вищих навчальних закладах, не маючи українських загальноросійських ЗМІ.

Підписані між Україною й Росією двосторонні угоди в галузі освіти і засобів масової інформації з боку Росії не виконується. Наприклад, для освітніх потреб росіян в Україні у 2008 – 2009 навчальному році з бюджету України витрачено три мільярди сто дев’яносто п’ять мільйонів шістсот тридцять чотири тисячі триста гривень, а на задоволення освітніх потреб українців у Росії – не витрачено з бюджету Росії жодного рубля.

Текст резолюції

Джерело : ОУР

Портал “Громадський простір” (http://www.civicua.org)

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s