На території Польщі українські волонтери відновлюватимуть пам’ять про українців Закерзоння

Впродовж двох тижнів члени Національної скаутської організації України «Пласт» спільно із студентами кафедри Реставрації та реконструкції архітектурних комплексів НУ «Львівська Політехніка» та волонтерами в рамках табору-експедиції «Вирій» відновлюватимуть українські цвинтарі на території Польщі.

Учасники четвертого табору-експедиції «Вирій» у серпні відновлюватимуть український цвинтар на Любачівщині в Польщі. Організатори очікують, що після відновлення цвинтар може виглядати так, як до депортації місцевого населення.

Цьогорічна експедиція повністю завершить роботи на цвинтарі в селі Жуків та розпочне реставрацію цвинтаря в селі Подемщина. Воно розташоване поблизу села Брусно – осередку каменярів, відтак на цвинтарі в Подемщині дуже цінні зразки, які цікаві не лише з історичної точки зору, але й мистецької. Планується підняти та відновити близько 100 хрестів. Цей цвинтар було обрано не випадково, адже він належить до найбільш занедбаних, хоч і перебуває на перетині різних туристичних шляхів. Також в програмі передбачено цикл лекцій на тему історії українського національного стилю в архітектурі, історії та географії етнічних земель українців, що перебувають за межами українських державних кордонів.

В складі експедиції будуть молоді українці з Польщі, Білорусії (з м. Брест), Львівської, Волинської, Рівненської, Тернопільської, Херсонської, Кіровоградської, Запорізької та Київської областей України. Табір збере близько півсотні учасників.

«Одним із завдань експедиції – виховати відчуття смаку до національного стилю. Важливим є те, що цьогорічний табір, на відміну від попередніх, відбувається повністю з ініціативи молоді з України. Цим демонструємо, що справа відновлення українських цвинтарів в Польщі нам важлива», – зазначив комендант табору, пластун Андрій Котлярчук.

У підготовці та проведення табору-експедиції «Вирій» допомагають Львівська обласна державна адміністрація, Львівська міська рада, Луцька міська рада, Головна Пластова Булава, Фонд Богдана Гаврилишина, Об’єднання українців у Польщі (відділ в Перемишлі), об’єднання лемків в Польщі та Державний історико-культурний заповідник «Тустань».

Джерело : Пласт НСОУ

Автор : Петро Задорожний

Портал “Громадський простір” (http://www.civicua.org)

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s