Відкриття виставки “Ранньохристиянські і візантійські пам’ятники Салонік, що визнані ЮНЕСКО пам’ятниками Всесвітнього культурного спадку»

4 листопада 2011 року о 15.00 у рамках Десятого (ювілейного) сезону Днів грецької культури у Харкові у Центральній  науковій бібліотеці (хол 8 пов.) відбулося відкриття виставки «Раннехристианские и Византийские памятники Салоник, признанные ЮНЕСКО памятниками Всемирного культурного наследия».

Виставку підготовлено і представлено Філією Грецького Фонду культури м. Одеси у рамках загальної програми Фонду ««Представления памятников Всемирного культурного наследия ЮНЕСКО, находящихся в Греции».

Довідково.

Салоники були засновані  царем Македонії Кассандром у 315 р. до н.е. на берегах затоки Термаікос, на перетинанні сухопутних і морських маршрутів Балканського півострова. Місто процвітало у римськи часи, стало столицею провінції Македонія і протягом усього візантійського періоду було другим містом імперії, поступаючи тільки Константинополю.

Сьогодні, у сучасному плануванні міста збереглось багато споруд, які були створені за всі історичні періоди його існування. Серед них особливо виділяються оборонні стіни, які оточують історичний центр, тринадцять храмів ранньохристиянського і візантійського часів, а також одна візантійська лазня. Ці пам’ятники є показовими зразками архітектури та мистецтва, які розвивалися в місті з перших віків християнства до завоювання османами. Значення цієї культурної спадщини, що дійшла до нас із багатовікового етапу розквіту Салоників у візантійські часи, настільки велике, що у 1988 р. привело до включення існуючих ранньохристиянських і візантійских пам’ятників до Списоку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

На виставці будуть представлені  фотографії з коментарями 15-ти пам’ятників, включених до списоку ЮНЕСКО, а саме:

Пам’ятники ранньохристиянського періоду (IV-VI ст.)

(Ротонда, Панагія Ахіропіітос, Храм Святого Дімітриоса, Монастир Латому (Святого Давида))

Пам’ятники «темних віків» і середньовізантійського періоду  (VII-XIII ст.)

(Храм Святої Софії, Панагія Халкеон, Візантійські лазні)

Пам’ятники пізнього візантійського періоду (1204 -1453р.р.)

(Храм Святого Пантелеймона, Храм Святих Апостолів, Церква Святого Миколая Орфаноса, Церква Святої Катерини, Храм Преображення Христа Спасителя, Монастир Влатадов, Церква Пророка Іллі, Візантійські міські стіни).

Телефон для довідок: 707-53-65Василевс. Українська візантиністика на конкурсі BUBA 2011

URL

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s