Три долі, три народи – одна Правда

Хто зможе пробачити ворога та протягнути йому руку допомоги? Єврейська сім’я рятує життя найлютішого ворога. Українська жінка пережила втрату своїх дітей заради країни. Польський священник ризикує усім, щоб зупинити ненависть у власній парафії. Усі вони прийшли із землі, де Друга світова війна ніколи не закінчувалась, і де діти росли із тягарем боротьби своїх дідусів та бабусь.

Вчора у Києві відбувся показ документального фільму “Три історії Галичини” режисерок – українки Ольги Онишко та ліванки Сари Фаргат.

За словами Ольги Онишко, цей фільм є даниною Галичині як цивілізації, що перестала існувати після Другої світової війни. Фільм був зроблений для того, щоб зберегти про неї пам’ять, для того щоб винести все найкраще, що в ній було, і якось пронести далі та будувати на цьому майбутнє. Фільм побудовано хронологічно: він складається із маленької передмови про те, що таке Галичина ( не лише для українців, а й для більшої спільноти) та трьох правдивих історій – єврейської, української та польської. Закінчується фільм маленьким епілогом.

Як доповнила Сара Фаргат, робота над фільмом тривала більше п’яти років і була надзвичайно важкою: “Нас було практично тільки двоє і ми намагались зробити якомога краще… І це також данина людям, які поділились із нами своїми спогадами, розказали нам свої історії життя“.

Про історію створення, а також про власну мотивацію у роботі над фільмом розповідають режисерки – Сара Фаргат та Ольга Онишко:

Як відзначили режисерки, є дуже багато історій життя, які варті того, щоб їх почули. І що стосується майбутніх проектів, то в українців є величезна кількість болючих точок, які можуть об’єднати. У світі дуже мало знають про те, що відбувалось тут у нас, розповідає О.Онишко. Режисерка згадала про надзвичайно цікаву роботу Тімоті Снайдера – «Окровавлена земля» ( “Bloodlands: Europe Between Hitler and Stalin” ), в якій автор, можливо перший раз, ставить питання такого типу – «Що сталося із 14 мільйонами людей, які зникли між 1930 та 1945 роками на території України, Білорусі, Польщі і частини Росії?».

Жахливою є й харківська історія, яку наводить Тімоті Снайдер про один інтернат, де після 1932-1933 років зібралось понад 20 тисяч безпритульних дітей, жертв голодомору: «Їх оточили, цих дітей, і не випустили доти, доки вони, тяжко сказати…, себе не з’їли…. Оточена армія їх не випустила…. . Кілька років після того, на цій же території, того ж Харкова проходив Голокост, і знову ж таки, у той інтернат зібрали єврейських дітей-сиріт, і знову їх не випустили… і знаєте, можливо до таких історій… треба привернути увагу. Одні діти, і другі діти – є одним із таких наших об’єднуючих начал … ми можемо зрозуміти своїх єврейcьких побратимів, а єврейські зможуть зрозуміти українських, і одних, і других болять їхні діти. У такому плані можливо буде наступний проект», розповідає О.Онишко.

Про зацікавлення такими історіями у світі розказує режисерка, О.Онишко:

Довідково:

Стрічка розповідає про три людські долі у вирі подій Другої Світової війни на Галичині: українську, єврейську та польську. Опинившись між Гітлером і Сталіном, кожен з героїв своєї історії, ризикуючи життям, діяв згідно совісті. Фільм відкриває глядачеві незнані сторінки відомого минулого. Фільм демонструвався в кінотеатрах США, Канади, Німеччини, Англії та Франції.

Режисери: Ольга Онишко та Сара Фаргат
Оператор: Петро Дідула

Вебсторінка фільму: www.threestoriesofgalicia.com
Трейлер фільму: www.youtube.com SaveFrom.net
Графік показів: www.threestoriesofgalicia.com

Джерело : Громадський Простір

Автор : Галина Жовтко

 

Портал “Громадський простір” (http://www.civicua.org)

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s