День пам’яті жертв голодоморів

24 листопада 2012 р. Харківщина буде вшанувала пам’ять жертв голодоморів. О 9:00 у Молодіжному парку та об 11:00 у парку Пам’яті (вул. Академіка Павлова, 129/131) відбулася церемонія вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр. та покладання квітів, а о 16:00 – акція «Запали свічку». У всіх храмах і молитовних будинках Харківщини відбулися панахиди в пам’ять про жертви голодоморів.

День пам’яті жертв голодоморів — щорічний національний пам’ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада. Традиційно, в цей День в державі вшановують пам’ять жертв голодоморів хвилиною мовчання, відвідують поминальне богослужіння і покладають символічні горщики з зерном та свічками до пам’ятників жертвам голодоморів в Україні.

Пам’ятна дата запроваджена згідно з указом Президента України №1310/98 від 26 листопада 1998 року. Змінювала назву у 2000 і 2004 роках, остаточно указом Президента України № 431/2007 від 21 травня 2007 року встановлено назву «День пам’яті жертв голодоморів».

Довідка. Голод 1932-1933 років став спільною трагедією країн колишнього Радянського Союзу. Він охопив основні зернові райони СРСР – Україну, Північний Кавказ, Нижнє і Середнє Поволжя, значну частину Центрально-Чорноземної області, Казахстан, Західну Сибір і Південний Урал.

У ці роки на території Поволжя, Центрально-Чорноземної області, Північного Кавказу, Уралу, Криму, частині Західного Сибіру, Казахстану, України та Білорусії від голоду і хвороб, пов’язаних з недоїданням, загинуло близько 7 млн. осіб. Причиною цьому були репресивні хлібозаготівлі, які значно погіршили важкі наслідки неврожаю 1932 року.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s