Огидна спадщина сталінізму

21 грудня 2012 року регіональний осередок російської організації «Суть времени – Крым» відкрив у Сімферополі вуличну виставку, присвячену черговій даті від дня народження Сталіна – злочинця, чия діяльність засуджена законом «Про Голодомор 1932–1933 років в Україні» від 28 листопада 2006 року і відповідним судовим рішенням, а в Європі – резолюцією Парламентської Асамблеї ОБСЄ «Возз’єднання розділеної Європи» від 3 липня 2009 року.

Спроба провокаторів, що «надихаються» російським неосталіністом Сергієм Кургіняном, представити злодія як найзначнішого керівника держави «в історії російської цивілізації» ображає пам’ять народів, які зазнали жахливих за своїми масштабами і наслідками трагедій – Голокосту, Голодомору, депортацій за національною ознакою, репресій – українців, євреїв, кримських татар, вірмен, поляків, німців, греків, представників багатьох народів країни.

Не без злого наміру провокацію організовано в час, коли Україна прийняла на себе головування в Організації з безпеки та співробітництва в Європі, що засудила нацистський та сталінський тоталітарні режими, відповідальні «за безліч військових злочинів і злочинів проти людства, які несли з собою геноцид, порушення прав і свобод людини».

Ми повністю поділяємо гнів кримських татар, які розгромили виставку, що прославляє диктатора, відповідального за геноцид кримськотатарського народу, що був позбавлений Батьківщини і зазнав за роки депортації незліченних жертв.

Ми закликаємо українців різних національностей підтримати законне обурення кримських татар і виступити проти спроб використовувати особистість злочинця для образи пам’яті народів і провокацій проти України. Ми повинні нарешті позбутися огидної спадщини сталінізму.

Ми впевнені, що подібні спроби повинні бути жорстко покарані в судовому порядку і засуджені Верховною Радою України і президентом країни.

URL

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s