Новий рік і Різдво в листівках: унікальна колекція Харківського історичного музею

В архівах Харківського історичного музею зберігається унікальна колекція новорічних і різдвяних листівок, які демонструють історію зимових свят в Україні з дореволюційних часів і до наших днів. Ангели і сцени з біблійних різдвяних історій ілюструють листівки кінця XIX – початку XX століття, плюшеві ведмедики і прикрашені червоною зіркою новорічні ялинки – надбання СРСР.

Довідково. За інформацією Харківського історичного музею, Харків в історії новорічних свят відіграє особливу роль. Саме у нашому місті в 1936 році засяяла перші новорічна ялинка після тривалої заборони на січневі гуляння, яка діяла у СРСР. Після революції 1917 року Новий рік, дуже тісно пов’язаний з Різдвом Христовим, був визнаний безідейним буржуазним святом, вбрана ялинка також потрапила під заборону. До 1930 року новорічні гуляння перетворювалися на демонстрації з червоними прапорами, показові суди над зимовими святами, а в 1930 році вийшла офіційна заборона на торгівлю ялинками та ялинковими іграшками.

Ситуація змінилася в грудні 1935 року, коли в газеті «Правда» була опублікована стаття П.Постишева, в якій він закликав порадувати радянських дітей веселим новорічним святом і прикрашеною ялинкою. У результаті новий 1936 рік маленькі харків’яни зустрічали під прикрашеною ялинкою в Палаці піонерів, яка стала першим новорічним деревом в СРСР після тривалої перерви. Після цього традиція святкування Нового року під ялинкою знову поширилася на всій території Радянського Союзу.

URL

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s