Дні грецької культури в Харкові відкрилися фотовиставкою, присвяченою 100- річчю Першої Балканської війни

4 жовтня 2013 р. в рамках святкування Днів грецької культури в Харкові у виставковому залі Центральної наукової бібліотеки Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна відбулося відкриття фотовиставки «Балканські війни 1912-1913 рр. Посвячення: 100- річчя». У відкритті взяли участь представники управління внутрішньої політики Департаменту масових комунікацій ХОДА, відділу з роботи з об’єднаннями громадян Харківської міської ради, вчені, громадськість.

Фотовиставку з нагоди 100-річчя Балканських війн підготувала Одеська філія Грецького фонду культури у співпраці з фотоархівом музею Бенаки на основі архівних матеріалів Аристотеля Ромаідіса. На фотографіях представлені сухопутні операції грецької армії та основні події Першої та Другої Балканських війн.

В експозиції представлено близько 130 фотографій, а також вказані інформаційні відомості з основних військових дій. Фотовиставка «Балканські війни 1912-1913 рр. Посвячення:100-річчя» триватиме до 28 жовтня.

За словами Георгія Майшмаза, голови Харківського міського товариства греків «Геліос», Дні грецької культури проводяться у Харкові вже в 12-й раз. У рамках цих днів можна буде познайомитися з давньогрецької історією, історією середніх віків, з фотомистецтвом, побувати на концерті, відвідати розмовний клуб грецької мови.

«Ми дуже давно співпрацюємо з Центральною науковою бібліотекою Харківського національного університету ім.В.Н.Каразіна. Нам близька і бібліотека, і саме місце. Тут навчається багато студентів, яким цікава і грецька культура, і історія, і філологія. Спільно з університетом ми починаємо проект «Афінські вечори». Це відкриті лекції з грецької культури, історії, міфології. Вони проходитимуть 2 рази на місяць, і перша лекція відбудеться 11 жовтня», – сказав Георгій Майшмаз.

Довідка. Харківське міське товариство греків «Геліос» було створено 19 жовтня 1989 року. На сьогоднішній день до нього входить понад 600 осіб.

У рамках Днів грецької культури в Харкові 11 жовтня відбудеться презентація спільного проекту ХНУ ім. В.Н.Каразіна та Харківського міського товариства греків «Геліос» «Афінські вечори», 13 жовтня – акція «Поки я пам’ятаю – я живу», 19 жовтня – лекція «Поширення раннього християнства в Північному Причорномор’ї і роль візантійського Херсона в процесі християнізації Русі», 26 жовтня – святкування державного свята Греції – Дня «Охі!», 2 листопада – відкриття фотовиставки пам’яті члена Національної спілки фотохудожників України, члена Творчого союзу художників Росії і Міжнародної федерації художників Єрошенка С.Г.

 

Офіційний портал Харківської обласної державної адміністрації

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s