Кінематографічний Харків це частина історії не тільки нашого міста, а й світового кінематографа

Сьогодні в інформаційно-виставковому центрі «Бузок» в рамках реалізації іміджевого проекту «Харьковская сирень P.S.» відбулася перша лекція кінознавця, історика кіно, члена Національної спілки кінематографістів України Володимира Миславського. Лекція на тему «Світовий кінематограф: історія виникнення і становлення» відкрила цикл публічних лекцій, присвячених історії кінематографа.

Як зазначила директор Департаменту масових комунікацій ХОДА, співголова оргкомітету Міжнародного фестивалю короткометражного кіно «Харьковская сирень» Вікторія Маренич, «Харьковская сирень» – єдиний кінофестиваль в Україні, який є не лише яскравим шоу, а займається величезною науково-дослідною роботою, відкриваючи нові сторінки, нові імена в історії кінематографа.

«Ми розуміємо, що до нас в основному прийдуть студенти творчих профільних вузів, які найбільш зацікавлені в отриманні якісних знань у цій області. Саме тому ми вирішили зробити ці лекції абсолютно безкоштовними, абсолютно публічними і відкритими для відвідування всіма зацікавленими людьми, – підкреслила Вікторія Маренич. – Ми дуже хочемо, щоб ті знання, які ви тут отримаєте, ви змогли застосувати у своєму житті з максимальною користю».

Також вона зазначила, що для справжніх любителів і зберігачів історії Харкова моментом виникнення кінематографа є перший публічний кіносеанс, який відбувся 2 грудня 1896 рокув Харкові.

«Кінематографічний Харків – частина історії не тільки нашого рідного міста, а й частина світового кінематографа, тому, розглядаючи світовий та український кінематограф, необхідно враховувати роль Харкова і людей, які в ньому творили. З цим, ми впевнені, необхідно рахуватися», – підсумувала співголова оргкомітету кінофестивалю «Харьковская сирень».

У свою чергу Володимир Миславський висловив упевненість, що ці лекції не лише зможуть принести користь студентам профільних вузів, але будуть не менш цікаві кожному любителю кіно. «Я дуже радий, що в рамках Міжнародного фестивалю короткометражного кіно «Харьковская сирень» з’явилася можливість для лекційної роботи. Я з задоволенням буду робити так, щоб кожна наступна лекція привертала до себе все більше уваги. Постараюся, щоб вам було цікаво», – підкреслив історик кіно.

З відеоматеріалами можна ознайомитися на каналі Харківської облдержадміністрації на сервісі YouTube

Офіційний портал Харківської обласної державної адміністрації

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s