Принципи продуктивного діалогу істориків обговорено і сформовано

Учасники ініціативи «Діалог істориків» презентували в Сімферополі збірник матеріалів про спірну історію і запропонували принципи продуктивного діалогу істориків.

16 жовтня о Таврійському національному університеті учасники кримської ініціативи «Діалог істориків» провели презентацію збірки матеріалів міжнародної конференції «Спірна історія та гармонізація міжетнічних відносин: шляхи до діалогу», яка відбулася в сел. Піщане (АР Крим, Україна) в березні 2013 р. Вони також представили публіці «Принципи Кримської платформи «Діалог істориків». Документ розроблений учасниками ініціативи як декларація своїх поглядів і заклик до професійного співтовариства істориків. У ньому запропоновано принципи , які можуть допомогти як більш глибокому і об’єктивному осягненню минулого Криму, так і сприяти перетворенню історії в консолідуючий фактор кримського соціуму.

Презентацію проводили учасники ініціативи «Діалог істориків» і співорганізатори конференції: координатор ГО «Таврійська гуманітарна платформа» Андрій Іванець, завідувач кафедрою соціально-гуманітарних дисциплін Кримського інженерно-педагогічного університету Рефік Куртсеїтов, директор Центрального музею Тавриди Андрій Мальгін, голова правління Кримського експертного клубу Олександр Форманчук. У заході взяли участь декан історичного факультету ТНУ Олександр Герцен, вчені та викладачі з Криму та Києва, студенти, журналісти.

Міжнародна конференція, збірка матеріалів якої була представлена громадськості, стала першим публічним заходом ініціативи «Діалог істориків». У зв’язку з цим, координатор ГО «Таврійська гуманітарна платформа» А. Іванець розповів про проект «Кримський політичний діалог» (ККД), який працює з 2009 р. над створенням системних механізмів запобігання насильницьким конфліктам у Криму та в рамках якого народилася ця ініціатива в сфері історії.

Продовження статті читайте за посиланням.

Джерело : mediacrimea.com.ua

Портал “Громадський простір” (http://www.civicua.org)

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s