Лист Президентові НАН України академіку Б. Є. Патону

Вельмишановний Борисе Євгеновичу!

Вчена рада і колектив Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України звертається до Вас із проханням звернути увагу та відреагувати на ті події, що відбуваються в НАН України і пов’язані з «оптимізацією мережі наукових установ і організацій відповідно показників їх діяльності». Під загрозою фактичної ліквідації опинився Інститут української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України.

 

Наш Інститут було створено у квітні 1991 р. Головним його завданням є виявлення та наукова публікація документальних та інших масивів джерел з історії України та її місця у світі. За 22 роки Інститутом реалізовано сотні актуальних наукових проектів, найважливішими з-поміж яких є, наприклад, публікація фундаментальних багатотомних видань. Вчені Інституту опублікували понад 1000 збірників документів, монографічних досліджень з різних ділянок української та всесвітньої історії. Надзвичайно тісними є контакти Інституту з низкою провідних університетів і дослідницьких закладів США, Канади, Польщі, Австрії, Франції та ін.

За роки існування Інститут сформував і виховав археографічну школу, яка розробляє цілі напрямки в науці, що є унікальними. Інститутом також започатковано нові напрямки в галузі спеціальних історичних дисциплін: сфрагістика, геральдика, біографістика, просопографія, некрополістика, історична картографія, урбаністика та інші, що раніше не розроблялися в Україні.

Діяльність Інституту спрямована на підготовку молодих учених та їхню самореалізацію в науці. Як показує практика демократичних країн, розвиток наукових досліджень є успішним при створенні конкурентного середовища та забезпеченні молодим вченим можливості до пошукової роботи і саме на це була спрямована робота Інституту від часів його заснування. Ті працівники Інституту, які розпочинали діяльність в ньому молодими дослідниками на початку 1990-х років нині є відомими вченими в Україні й за кордоном.

Після смерті 14 червня 2013 р незмінного директора Інституту члена-кореспондента НАН України Павла Степановича Соханя досі не призначено виконувача обов’язків директора, що значно ускладнило роботу трудового колективу, зупинено роботу спеціалізованої вченої ради, а нині, як стало відомо, Президією НАН України планується фактична ліквідація інституту – високоефективної та життєздатної структури.
Вчена рада і колектив Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України звертається до Вас із проханням не допустити фактичного згортання наукових досліджень та здорової конкуренції в науці шляхом інституційної оптимізації.

Ухвалено на засіданні Вченої ради Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України. Протокол № 4 від 28 жовтня 2013 р.

Заступник голови Вченої ради Інституту
Олександр Маврін

Секретар Вченої ради Інституту
Дмитро Бурім

URL

Від редакційної ради сайту “Василевс. Українська візантиністика”

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s