Відбулася публічна лекція, присвячена німому кінематографу 20-х років

Сьогодні в інформаційно-виставковому центрі «Бузок» в рамках проекту «Харьковская сирень Р.S.» відбулася друга публічна лекція кінознавця, члена Національної спілки кінематографістів України і гільдії кінознавців і кінокритиків Росії, кандидата мистецтвознавства Володимира Миславського.

Лекція була присвячена «великому німому» кінематографу 20-х років минулого століття, його становленню і розквіту, різноманітним і яскравим течіям французького, німецького, російського кінематографа та Голівуду.

За словами Володимира Миславського, цей період відрізняє виникнення авангарду, в тому числі російського, який на заході називали «радянський авангард» і, безумовно, дуже видовищне комерційне кіно Голлівуду. Саме з початку 20-х років почалася експансія американського кіно, яке продовжується до цього часу.

«Німе кіно – це не тільки історія кінематографу, у нього і сьогодні можна повчитися певним творчим прийомам. Я б хотів відзначити в цьому плані творчість Басбі Барклі. Це ім’я взагалі невідомо в нашій країні, але якщо подивитися його мюзикли, то можна звернути увагу на те, що подібних зйомок за видовищністю, за красою досі ніхто не зміг повторити. У той час декораторське, операторське мистецтво тільки формувалося. Вперше з’явилися тіні, ось гра світла і тіні – це те, чому можна повчитися і сьогодні», – сказав Володимир Миславський.

Він додав, що по такому шляху йдуть деякі режисери-початківці. Один з них – Руслан Нікулін, чий фільм «Человечкин» отримав у 2010 році Гран-прі міжнародного кінофестивалю «Харьковская сирень».

Лекції Володимира Миславського традиційно проходитимуть по середах кожні два тижні. Третя його лекція буде присвячена кінематографу 30-х років – «Золотому віку Голлівуду» – величному мистецтву американського кіно.

Офіційний портал Харківської обласної державної адміністрації

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s