На Харківщині відновлять пам’ятники і могили видатних жителів регіону

Про це після огляду пам’ятників видатним діячам Харкова в Молодіжному парку і на кладовищі №13 повідомив голова Харківської ОДА Михайло Добкін. За його словами, ідея відновлення пам’ятників відомим жителям Слобожанського краю виникла вже давно.

«Сьогодні настав той час, коли потрібно організувати роботу з відновлення, іноді просто із створення, а потім з охорони могил і пам’ятних знаків, які встановлені видатним жителям м. Харкова, Слобожанської землі, які трудилися і прославляли наш край в різні періоди. Сьогодні ми подивилися те, що залишилося на місці колишнього головного міського кладовища м. Харкова, нині Молодіжного парку. Могили в Молодіжному парку будуть упорядковувати на місці, де вони і є. Я вважаю, що кладовище, де були поховані найвидатніші наші земляки за останні 150 років, взагалі не можна було чіпати. Рішення ухвалювалося не тому, що там треба було зробити парк, а тому що на багатьох пам’ятниках були прізвища тих людей, які дратували на той момент радянську владу. Це рішення було політичним, абсолютно негуманним, неправильним і це був акт вандалізму по відношенню до пам’яті видатних харків’ян. Я думаю, що все потрібно залишити як є, просто потрібно привести в порядок самі могили», – повідомив Михайло Добкін.

Також він зазначив, що наступного тижня буде проведено нараду для того, щоб визначити весь перелік необхідних робіт, які потрібно буде зробити.

«Щось робитиметься за кошти обласного і міського бюджетів, щось буде робитися за позабюджетні кошти, але однозначно протягом 2-х років ми повністю наведемо лад у цьому плані, і, може бути, навіть з’явиться можливість включення в плани екскурсійних поїздок на місця, де покояться останки видатних людей, про яких знають за підручниками, за картинами, по відкриттях, по їх великих справах. Так заведено в багатьох європейських країнах, так є в багатьох містах нашої країни. Я думаю, що це можна буде зробити і в Харкові», – сказав Михайло Добкін.

Офіційний портал Харківської обласної державної адміністрації

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s