У Харкові за ініціативи Арсена Авакова пройшли «Шевельовські читання»

У Харкові у Благодійному фонді «Ренесанс» пройшла наукова конференція «Шевельовські читання». Нагадаємо, ініціатор проведення заходу – народний депутат від «Батьківщини»Арсен Аваков.

Конференція була присвячена сто п’ятій річниці з дня народження великого українського філолога, мовознавця Юрія Шевельова.

Доповідачі читань – філологи та історики Харкова, Києва та Львова.

Звертаючись до присутніх, Арсен Аваков відзначив, що в ході читань представники інтелігенції, мовознавці, історики, журналісти і літературознавці мають можливість компетентно, спокійно і виважено обговорити історичні ідеї, особистість і спадщину Юрія Шевельова. Політик упевнений, що спадщина Шевельова має стати доступною як можна більшій кількості людей не тільки на Харківщині, а й по всій Україні.

Арсен Аваков передав учасникам читань привітання від парламентського комітету з питань освіти і науки та його голови Лілії Гриневич, а також вручив почесні грамоти комітету доктору філологічних наук, голові оргкомітету «Шевельовських читань» Володимиру Калашникову, викладачеві Харківського автодорожнього технікуму Галині Марченко та доцентові Харківського університету сільського господарства Вікторії Мельман.

У свою чергу, присутній на читаннях народний депутат від «Батьківщини» Микола Княжицький зачитав вітальне слово від парламентського комітету з питань культури і духовності.

Як зазначив Княжицький, у своїх працях Юрій Шевельов заклав основи тих цінностей, завдяки яким сьогодні Україна має всі шанси стати повноправною і невід’ємною частиною Європи.

Підбиваючи підсумки читань, учасники прийняли Резолюцію, в якій зазначили, що за результатами заходу буде видано збірник статей, виступів. Його будуть поширювати і в молодіжніому, студентському середовищі, щоб підростаюче покоління мало об’єктивну і повну інформацію про життя і творчість мовознавця-харків’янина з міжнародним ім’ям. Крім того, учасники «Шевельовських читань» вважають, що подібні заходи не повинні бути разовими, тому було прийнято рішення і в подальшому проводити подібного роду конференції.

Варто відзначити, що у Благодійному фонді «Ренесанс», який є одним з організаторів читань, проходила виставка праць Юрія Шевельова, виданих у різні роки українською, англійською, німецькою і багатьма іншими європейськими мовами.

 

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s