«Ю.В. Шевельов: учора, сьогодні, завтра…»: До 105-ї річниці від дня народження Юрія Шевельова

01jpg

У ХОБО БФ «Ренесанс» 30 жовтня нинішнього року відбулися Шевельовські читання, присвячені 105-й річниці від дня його народження. Було заслухано 15 наукових доповідей і виступів славістів, представників різних куточків України.

Відкрив перші Шевельовські читання їх ініціатор, народний депутат України, президент Фонду «Ренесанс» А.Б. Аваков. Всіх учасників слухань привітав також народний депутат України Микола Княжицький, який відзначив роль і місце Харкова в історичному розвитку України, значення Ю. Шевельова і його доробку. М.Княжицький зачитав привітання Дирекції та Вченої ради Інституту українознавства  ім. І. Крип’якевича НАН України (м. Львів), Мойсея Фішбейна, відомого поета, учасникам зібрання. Свої вітання надіслав Голова Комітету Верховної Ради України з питань культури та духовності В’ячеслав Кириленко.

У переповненій залі інтерес до піднятої теми слухань в однаковій мірі проявляли як науковці, представники творчих спілок, люди з великим життєвим досвідом, так  і молодь, студентство.

Читання охопили велику географію учасників: м. Чернівці – професор Ткач Л.О., м. Київ – професор Масенко Л.Т.,  м. Харків – ціла плеяда вчених – професори І.В. Муромцев, В.С. Калашник, І.Л. Михайлин, доценти С.В. Вакуленко, Р.А. Трифанов, А.М, Домановський, М.Г. Зубков та ін. Зі своїм есе до ювілею Шевельова Ю. В. виступив відомий поет, кандидат філологічних наук Сергій Жадан. Більшість виступаючих з гордістю відзначали особисте знайомство із Юрієм Шевельовим, своє спілкування з ним, листування.

Молоді науковці, дослідники життя і творчості Ю. Шевельова, зокрема аспірантка ХНПУ ім. Г. Сковороди Карунник К.Д. та співробітник українських студій ім. Д.Г. Багалія ХНУ ім. В.Н.Каразіна Склокіна І.Є., поділилися результатами своїх наукових досліджень, думками про перспективи вивчення Шевельовських надбань. Свої наукові доповіді надіслали вчені-філологи із міст Полтави, Донецька.

Поважне товариство прийняло Ухвалу слухань і рішення про продовження таких читань у майбутньому у м. Харкові.

За результатами читань оргкомітет готує до друку Збірку доповідей та виступів Шевельовських читань.

Ухвала Шевельовських слухань

1. Відзначити високий рівень заслуханих доповідей і повідомлень та схвалити до друку матеріали читань. Просити  проф. В. С. Калашника взяти на себе функції відповідального редактора збірки матеріалів.

2. Пожвавити роботу з популяризації наукового доробку Ю. В. Шевельова серед студентства та широкої громадськості, використовуючи для цього представлені на читаннях матеріали.

3. Налагодити контакти між організаторами читань і науковими установами та громадськими організаціями в Україні та за кордоном із метою публікації невідомих чи маловідомих дотепер праць Ю. В. Шевельова.

4. Разом з громадськими організаціями розробити і запровадити на Харківщині новий екскурсійний маршрут «Харків Юрія Шевельова».

Прийнято 30.10.2013р.

м. Харків                                                                              Оргкомітет  

 Шановні учасники читань!

 Щиро вітаю наукову громадськість зі значною подією – Шевельовськими читаннями.

Символічно, що місцем проведення заходу є Харків – рідне місто Юрія Шевельова. Переконаний, що ці читання стануть гідною відповіддю тим, хто робить недолугі спроби спаплюжити ім‘я українського патріота, науковця світового рівня.

Проведення шевельовських читань свідчить також про актуальність багатьох праць вченого, його есеїстики, філософських роздумів щодо історії та майбутнього українського народу. У золоту скарбницю української і світової науки ввійшли його праці: «Нарис сучасної української мови», «Передісторія слов’янської мови: історична фонологія загальнослов’янської мови» та інші.

Осмислення значення наукового доробку Ю.Шевельова у світовому контексті засвідчує історичну тяглість та непересічність української наукової думки.

Висловлюю сподівання, що харківські читання стануть доброю традицією, розширять можливості для мовознавчих та літературознавчих досліджень, заснованих на фундаментальному підґрунті – науковій спадщині видатного українського вченого зі світовим іменем.

З повагою,
Голова Комітету
Верховної Ради України
з питань культури
та духовності

В’ячеслав КИРИЛЕНКО

 усі відео-матеріали: http://snip.dyvy.info/2013/10/31/shevelovski-chytannya-video-foto-povna-versiya/

URL

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s