Члени Харківського міського товариства «Геліос» відвідали «Харківський музей Голокосту»

Сьогодні діти – вихованці Харківського міського товариства «Геліос» відвідали Громадську організацію «Харківський музей Голокосту». У заході також взяла участь заступник директора Департаменту масових комунікацій – начальник управління внутрішньої політики ХОДА Ольга Дутова.

«Мене запрошувало грецьке товариство «Геліос» на святкування Дня «Охі», і я з подивом дізналася, скільки у нас стільки спільного. І Греція сказала фашизму «Ні», і Україна сказала фашизму «Ні», і це сталося в один і той же день – 28 жовтня. Сьогодні в рамках реалізації в регіоні завдань Президента України щодо зміцнення міжнаціональної злагоди і взаєморозуміння, задоволення культурних і освітніх потреб національних меншин ми запросили товариство «Геліос» до музею Голокосту. Тут представлено багато пам’ятних експонатів, у тому числі – зберігаються документи, присвячені першому суду над фашизмом, який відбувся 70 років тому в Харкові і став передвісником Нюрнберзького процесу», – розповіла Ольга Дутова.

У своєму вона виступі зазначила, що 28 жовтня Україна святкувала 69-річчя визволення від фашистських загарбників, а греки також відзначали День «Охі», але на цьому ряд пам’ятних заходів не закінчується – в ці дні Київ святкує 70-річчя визволення міста, наступного року відзначається 70-річчя визволення України. 15 грудня – 70-а річниця першого суду над фашизмом, котрий відбувся в Харкові, і за ініціативою голови Харківської облдержадміністрації Михайла Добкіна в області відбувається низка заходів, присвячених цій даті.

У свою чергу заступник голови Харківського міського товариства «Геліос» Алла Френкель зазначила, що музей Голокосту – це таке місце, повз якого не можна пройти без трепету.

«Побувавши тут, я маю складні почуття. Сама чистокровна гречанка, чоловік у мене єврей. Коли говорять про 6 мільйонів загиблих у роки Другої Світової війни євреїв, я порівнюю цю цифру з чисельністю жителів Харкова і розумію, що не стало 4-х таких міст. Ми, старше покоління, хоч і не пережили війну, але часто чули про неї від наших бабусь і дідусів. Ми привели сюди дітей, щоб долучити їх до великої пам’яті. Поки ми пам’ятаємо, ми живемо. Якщо ми будемо забувати про цю трагедію і піддавати ревізії такі святі речі, тоді у нашої країни не буде майбутнього, а ми цього не хочемо. Ми живемо в багатонаціональній країні і хочемо жити у мирі», – сказала Алла Френкель.

Офіційний портал Харківської обласної державної адміністрації

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s