Документальна виставка «Голодомор 1932-1933 рр. – на Луганщині»

18 листопада 2013 в приміщенні Державного архіву Луганської області відкрилась документальна виставка «Голодомор 1932-1933 рр. – на Луганщині».

Виставка складається з листів вищих органів влади Компартії України, постанов Донецького обкому Компартії України, що відображають хід збору врожаю в 1932-1933 роках, книги реєстрації записів актів громадянського стану про смерть по Старобільському району за 1933 рік, з вказівками причин смерті: «голодна хвороба», «голодна смерть»; газет «Більшовіцькій штурм», «Червоній ударник», «Червоній колгоспник», «Степова комуна» за 1932 рік, що відображають хід збору врожаю, плани посіву на 1933 рік.

Також представлені документи: свідчення очевидців та членів їх сімей, які були надані Управлінням з питань внутрішньої політики Луганської облдержадміністрації для створення колекції про Голодомор 1932-1933 років з 16 районів та 12 міст Луганської області. Всього на зберіганні в архіві знаходяться 94 такі справи.

У виставці взяли участь студенти інституту історії, міжнародних відносин і соціально-політичних наук Луганського національного університету імені Тараса Шевченка.

Державним архівом Луганської області постійно виявляються нові документи, що розкривають причини, перебіг і наслідки голодомору.

У 2008 році було видано спільне науково – документальне видання «Голодомор на Луганщині», яке дає можливість ознайомитися з документами, які десятиліттями були недоступні для дослідників.

У Національну книгу пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в том Луганська область увійшла інформація по 13 районах області, в яких є населені пункти, які постраждали від Голодомору. В розділ «Мартиролог Голодомору» включено відомості про 31560 жертв голодомору на Луганщині, з них 1373 встановлені на основі опитування населення, решта з книг реєстрації записів про смерть за 1932-1933 рр. , які зберігаються в Державному архіві Луганської області.

Джерело : Деражавний архів Луганської області

Портал “Громадський простір” (http://www.civicua.org)

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s