Харківщина увічнює пам’ять героїв Великої Вітчизняної війни

Сьогодні Харківський обласний Комітет Міжнародної Української Спілки учасників війни провів урочисті збори – конференцію, присвячену Дню артилерії та ракетних військ. У ній взяли участь представники Генерального консульства РФ у Харкові, різних ветеранських організацій Харківщини: в’язнів фашистських концтаборів,  партизанів-підпільників, жінок-фронтовичок, дітей війни, а також молодіжних організацій.

У своїй доповіді голова Харківського обласного Комітету Міжнародної Української Спілки учасників війни Петро Конюшенко відзначив особливу значущість для результату Великої Вітчизняної війни успішного завершення Сталінградської битви і радянської артилерії, як головної вогневої ударної сили Червоної Армії.

19 листопада 1942 року розпочався контрнаступ радянських військ під Сталінградом. Саме успішне завершення Сталінградської битви стало корінним переломом у ході Великої Вітчизняної війни, завдяки якому почалося вигнання фашистських загарбників і звільнення окупованих ними територій України, Білорусі, Росії, Молдови, Прибалтики й усієї Європи. Указом Президії Верховної Ради СРСР 19 листопада було встановлено як День артилерії.

«Вся робота нашого комітету полягає в увічненні пам’яті героїв Великої Вітчизняної війни, затвердження правди її історії. Треба пам’ятати тих, хто переміг. Особливо сьогодні, коли ми відзначаємо низку переможних дат. Так, 2013-й рік був роком річниці Бєлгородсько-Харківської операції і визволення Харківщини. У 2014-му ми відзначатимемо 70-річчя визволення України, а 2015-й – ювілей Великої Перемоги. Саме сьогодні ми повинні нагадати молоді про значущість тієї Перемоги для всього світу і про тих, хто цю Перемогу кував. Ось мета і сенс усіх заходів, що ми проводимо», – сказав Петро Конюшенко.

Довідка. 19 листопада 1942 року потужні залпи радянської артилерії сповістили про початок Великої Сталінградської битви. Південно-Західний і Донський фронти одночасно перейшли в контрнаступ. 23 листопада передові частини Південно-Західного і Сталінградського фронтів замкнули кільце навколо угруповання фашистських військ. В оточенні опинилися 22 дивізії і 160 окремих частин, 330-тисячне угрупування ворога. 2 лютого 1943 року фашистські війська на чолі з фельдмаршалом Паулюсом оголосили про свою капітуляцію.

Офіційний портал Харківської обласної державної адміністрації

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s