П’ята відкрита лекція циклу «Візантійський таксис» «Православна етика і дух византинізму: економіка Візантійської цивілізації» (12.12.2013, Харків)

poster2

 

12 грудня 2013 р. (четвер) о 9.55 (друга пара) в ауд. 487 (пл. Свободи, 6, т. зв. «північний корпус» Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна) і у межах спецкурсу «Византийска цивілізація» відбудеться П’ята відкрита лекція циклу «Візантійський таксис» «Православна етика і дух византинізму: економіка Візантійської цивілізації» доцента кафедри історії стародавнього світу та середніх віків  Андрія Домановського.

Як виноградник розкішний
Ти цвіла, Візантія,
Сьогодні плід твій став негідним,
Колючкою став, Візантія.

Аракел Багешський. Плач про столицю Стимбол

Згодившися ж він із робітниками по денарію за день, послав їх до свого винограднику. А вийшовши коло години десь третьої, побачив він інших, що стояли без праці на ринку, та й каже до них: Ідіть і ви до мого винограднику, і що буде належати, дам вам. Вони ж відійшли. І вийшов він знов о годині десь шостій й дев’ятій, і те саме зробив. А вийшовши коло години одинадцятої, знайшов інших, що стояли без праці, та й каже до них: Чого тут стоїте цілий день безробітні? Вони кажуть до нього: Бо ніхто не найняв нас. Відказує їм: Ідіть і ви в виноградник. Коли ж вечір настав, то говорить тоді до свого управителя пан винограднику: Поклич робітників, і дай їм зарплату, почавши з останніх до перших. І прийшли ті, що з години одинадцятої, і взяли по денарію. Коли ж прийшли перші, то думали, що вони візьмуть більше. Та й вони по динару взяли. А взявши, вони почали нарікати на господаря, кажучи: Ці останні годину одну працювали, а ти прирівняв їх до нас, що витерпіли тягар дня та спекоту… А він відповів і сказав до одного із них: Не кривджу я, друже, тебе, хіба не за денарія згодився зо мною? Візьми ти своє та й іди. Але я хочу дати й цьому ось останньому, як і тобі. Чи ж не вільно мені зо своїм, що я хочу, зробити? Хіба око твоє заздре від того, що я добрий? Отак будуть останні першими, а перші останніми!

Євангелія від Матвія. 20: 1–16

Постер у форматі .pdf

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s