Історики спростували 50 найпоширеніших міфів російської пропаганди проти України

Цей сайт — для тих людей, які шукають надійне джерело для отримання компетентної історичної інформації, щоб сформувати свою позицію і мати можливість її обґрунтувати — говорять історики проекту «ЛІКБЕЗ».

На проекті «ЛІКБЕЗ» спростували вже понад 50 негативних стереотипів та очевидних перекручень щодо української історії. Про це повідомив координатор проекту історик Кирило Галушко під час презентації у Львові.

«Добровольчий батальйон істориків проти російських міфів», — називає учасників проекту голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович і запевняє, що така допомога дуже потрібна в інформаційній війні.

Як розповів Кирило Галушко, більшість міфів російської пропаганди крутяться кругом таких основних тем: що Крим і «Новоросія» — ісконно російські території; що Україна — це штучне утворення, яке не має історії до 1991 року; що територія України — це подарунки або царів, або більшовицьких вождів; що українці — народ-зрадник, який під час Другої світової війни був нацистськими колаборантами, і не вніс жодного внеску у перемогу над Гітлером.

«Звичайно, ми не можемо зупинити вал путінської пропаганди, це несумісні ресурси і масштаби. Ми не достукаємося до кожного українця, якого зазомбувало російське телебачення. Наш ресурс — для тих людей, які шукають надійне джерело, щоб мати можливість, спираючись на компетентну історичну інформацію, сформувати свою позицію і мати можливість її обґрунтувати», — розповідає Кирило Галушко.

Як переконаний голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, інформаційна війна Росії з Україною почалася вже давно і почалася майже відразу після проголошення незалежності: «Безліч різних міфів пустили глибокі корені в суспільній свідомості, і ми — історики — вважаємо своїм обов’язком розповідати про факти, проводити руйнування міфів, щоб завадити використовувати історію в політичних цілях, спрямованих проти нашої держави».

На сайті «ЛІКБЕЗ» можна знайти прості роз’яснення щодо найпоширеніших перекручень української історії. А для тих, хто хоче дізнатися більше — дано посилання на джерела.

Над проектом працює близько 20 істориків з Інституту історії України НАНУ, Українського інституту національної пам’яті, Київського національного університету ім. Т. Шевченка, Наукового гуманітарного товариства, Інституту української археографії, Всесвітньої асоціації україністів.

Сайт «ЛІКБЕЗ. Історичний фронт» є громадською ініціативою, яка підтримана державою лише морально та інформаційно. Здійснення проекту відбувається за кошти, зібрані у соціальних мережах. З огляду на актуальність, перша версія сайту робиться російською мовою, надалі, окрім української, планується поява англійської, німецької та французької версій. Інформація сайту буде доступною і в Європі, інших країнах, де люди цікавляться тим – звідки взялася Україна, але не мають такої інформації з українських джерел.

Прес-центр Центру досліджень визвольного руху:

history@cdvr.org.ua
тел./факс: +380 32 247-45-22

Джерело : Центр досліджень визвольного руху

Портал “Громадський простір” ( http://www.civicua.org )

Advertisements

One thought on “Історики спростували 50 найпоширеніших міфів російської пропаганди проти України

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s