У Харкові відкривається всеукраїнська виставка витинанок «Ажурна мова давнини»

 

З 22 жовтня по 13 листопада у Центрі культури і мистецтва (вул. Пушкінська, 62) відбуватиметься всеукраїнська виставка витинанок «Ажурна мова давнини». На виставці представлено більше 60 робіт від 15 найкращих майстрів країни з різних куточків України (Київська, Сумська, Дніпропетровська, Вінницька, Харківська області).

Відкриття виставки відбудеться 22 жовтня о 16.00. Вхід вільний. Час роботи виставки: з 10.00 до 17.30, субота – з 11.00 до 15.00, неділя – вихідний.

Довідка. Витинанка, як різновид народної образотворчості, має в Україні давні традиції. Із ХVII-XVIII ст. відомі декоративні паперові витинанки-кустодії (захисні підкладки під воскові та сургучеві печатки) набули великого поширення. Їх використовували в хатньому інтер’єрі, в оздобленні печей, вікон, стін, мисників полиць, посуду тощо.

Витинанкові паперові прикраси в різних регіонах України називалися по-різному: «вазони», «голуби», «дерево життя», «квіти», «павучки», «стригунці», «фіранки», «хрестики» таке інше. І досі ще деінде можна побачити паперові сніжинки на склі вікон – ця традиція має багатовікову історію, коли прикрашали оселю напередодні Різдва, Пасхи та інших великих свят.

У наші часи мистецтво витинанки набуло «другого дихання» і стрімко розвивається в індивідуальній творчості майстрів декоративного мистецтва, які відтворюють у своїх роботах риси українського стилю, а також професійні художники-дизайнери звертаються до цього мистецтва, втілюючи його в різноманітних матеріалах. Техніка витинанок успішно використовується для оздоблення книг, журналів, листівок, книжкових закладок, приміщень.

Харківська обласна державна адміністрація

 

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s