На Харківщині вшанували пам’ять свого найвідомішого земляка Григорія Сковороди

 

220 років тому 9 листопада Григорій Сковорода, досягнувши найвищого рівня душевного миру, відійшов у вічність, залишивши геніальну автоепітафію “Світ ловив мене, але не спіймав”.

7 листопада 2014 року на Харківщині відбулися IX студентські читання «Пильнувати я буду дороги свої»: Ейдос дороги в українській культурі та творчості Григорія Сковороди. У них взяли участь майже 100 студентів із університетів Харкова, Полтави, Черкас, Києва. У відкритті конференції взяв участь т.в.п. заступника голови Харківської обласної державної адміністрації Вадим Глушко, який відзначив актуальність філософії Сковороди і важливість роботи з молоддю.

Учасники читань активно обговорювали не тільки творчість найвідомішого українського філософа, а й моральний вибір людини ХХІ сторіччя та інші актуальні питання сьогодення.

Осмисленням цих питань присвячено було і конкурс есе «Поборник душевного миру». Участь у конкурсі взяли і 15-річна дівчинка із Макіївки Анжеліка Яковлєва, і всіма знаний автор підручників з алгебри Григорій Бевз, і письменники, і автори-початківці, і студенти харківських університетів. Його переможцями стали Марина Брацило (Запоріжжя), Тетяна Грицан-Чонка (Закарпатська область), Сергій Зінченко (Дніпропетровськ).

9 листопада громадськість Харкова вшанувала пам’ять Григорія Сковороди покладанням квітів до його пам’ятнику у Терасному (Соборному) сквері, а  також літературно-музичним заходом у «Книгарні Є», в якому взяли участь актор Микола Мох, Леся Кофанова (фолк-гурт «Грайна»), кобзар Назар Божинський і дует бандуристок «СтоДвадцятьЧотири».

Харківська обласна державна адміністрація

 

One thought on “На Харківщині вшанували пам’ять свого найвідомішого земляка Григорія Сковороди

  1. ДОБРОГО ДНЯ, шановне товариство.
    Приємно дізнатися, що мій твір завоював перемогу, але окрім друкованого тут повідомлення, я офіційно нічого не отримувала. А вже червень 2015 року.
    Чекаю НА ПІДТВЕРДЖЕННЯ. Дякую, щиро ,
    Тетяна Грицан.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s