Харків’ян запрошують на лекцію з історії мистецтва «Століття скульптури (ХІХ ст.)»

 

11 грудня о 17.00 в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Обласного центру культури і мистецтва (Держпром, 4-й під’їзд, 1-й поверх) відбудеться чергова лекція із циклу з історії мистецтва за темою «Століття скульптури (ХІХ ст.)». Лектор – мистецтвознавець, художник-графік Вікентій Пухарев.

Під час лекції, присвяченій українській скульптурі ХІХ століття, буде приділено увагу станковій скульптурі, яка була розповсюджена більшою мірою у Західних регіонах України у зв’язку з впливом християнства католицького напрямку.

Дев’ятнадцяте століття стало для української скульптури періодом визначного розквіту. У цей час на наших теренах скульптура остаточно стверджується як самостійний вид образотворчого мистецтва. Навчання скульптурі відтепер відбувається в академії мистецтв, а не як раніше у ремісничій майстерні. Більш того, молоді українські скульптори прагнуть удосконалювати набуті знання та уміння в художніх центрах Західної Європи, де мають можливість безпосередньо ознайомитись з класичним надбанням античності та Ренесансу.

Довідка. Вікентій Пухарев – художник-графік, мистецтвознавець. У 2010 р. закінчив факультет образотворчого мистецтва Харківської державної академії дизайну і мистецтв, зараз є аспірантом академії. З 2005 р. бере участь в наукових конференціях у сфері мистецтвознавства. Наукові роботи В. Пухарева були опубліковані в різних наукових збірниках Харкова і Львова, періодичних виданнях «Anima Rerum», «Timei’s», «Час» та ін. Був куратором виставкових проектів Муніципальної галереї та «Будинку Нюрнберга». За дослідження про творчість польського живописця Яна Матейка нагороджений Дипломом президента Національної Академії мистецтв України А.В. Чебикіна.

URL

 

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s