Освіта-Харків-Апгрейд: громадське обговорення Концепції розвитку освіти України на період 2015-2025 років

dontmiss_1400_straight

На офіційному веб-сайті Міністерства освіти і науки (у рубриці “Громадське обговорення“)  розміщено Проект Концепції розвитку освіти України на період 2015–2025 років.

Проект Концепції розвитку освіти України на період 2015–2025 років підготовлений експертною групою при Міністерстві освіти і науки, створеною у липні 2014 року.

Зазначимо, що досвід попередніх обговорень таких проектів свідчить, що їх зазвичай сприймають як директивний документ.

Автори документу наголошують, що проект Концепції розвитку освіти України на період 2015–2025 років – відкритий  документ, призначений для вільної дискусії за участю всіх зацікавлених осіб та інституцій. Це не директива, а запрошення до обговорення.

Автори звертаються до учасників обговорення з пропозицією дотримуватися двох основних правил:

по-перше, висловлювати максимально конкретні пропозиції, утримуючись від загальників;

по-друге, формулювати пропозиції за принципом «як і що треба зробити», а не за принципим «як не треба робити».

Після громадського обговорення й доопрацювання проекту експертною групою Концепція має стати основою для Дорожньої карти освітньої реформи.

Ця Дорожня карта становитиме детальний план реалізації основних положень Концепції – з  чітко визначеними індикаторами, описом очікуваних результатів, аналізом ризиків, підрахунками часових і фінансових витрат.

Пропозиції, зауваження та відгуки пропонуємо надсилати на електронну адресу: yz@mon.gov.ua

Освітянська спільнота Харкова ініціювала широке громадське обговорення Концепції розвитку освіти України на період 2015-2025 року, яке відбудеться у рамках міжнародного проекту «Київський діалог» 15 грудня з 16.00 до 19.00.

Міністерство освіти і науки України запропонувало на громадське обговорення «Концепцію розвитку освіти України на період 2015-2025 року», розроблену Стратегічною дорадчою групою «Освіта». Ініційована освітянами міста, публічна дискусія та робота в групах відбудеться у межах міжнародного проекту «Київський діалог» та за партнерської участі Східного регіонального представництва міжнародного фонду «Відродження». Широке громадське обговорення в такому форматі вперше відбудеться у Харкові, який є одним із потужних освітніх центрів України.
Мета заходу – конструктивне обговорення Концепції, спілкування з групою розробників, спільне формулювання можливих доповнень чи змін до Концепції, а також створення дискусійного майданчика для подальшого обміну думками громадськості щодо проблем в сучасній освіті та можливих шляхів їх вирішення, обговорення досвіду освітніх реформ в інших країнах, формування стратегії подальших дій на регіональному та державному рівнях.
До участі запрошується широке коло зацікавлених осіб – освітяни різних ланок, батьки, студентство, громадськість. Робочі мови – українська, російська.
Місце проведення – м. Харків, вул. Артема, 10/12, Конгрес-Хол готелю «Аврора».

Кількість учасників обмежена. Для участі обов’язково необхідно пройти онлайн-реєстрацію за посиланням
https://docs.google.com/…/1VYLH7gc_ItcVW_aQUbjag7BXIIA…/edit.

Реєстрація закриється 14.12.2014 о 23.00 або у момент, коли зареєструються 100 осіб.

Також до 14.12.2014 можна надсилати пропозиції щодо змін і доповнень Концепції у письмовому вигляді на адресу kharkiv@kiev-dialogue.org.

Онлайн-трансляція заходу за посиланням http://www.ustream.tv/channel/nakipelo.

З Проектом Концепції розвитку освіти України на період 2015-2025 року можна ознайомитися на сайті МОНУ http://www.mon.gov.ua/…/39066-mon-proponue-na-gromadske-obg… .

У дискусії ОСВІТА – ХАРКІВ – АПГРЕЙД та громадському обговоренні
Концепції розвитку освіти України на період 2015-2025 року візьмуть участь:

Георгій Касьянов, директор БФ «Інститут розвитку освіти», керівник Стратегічної дорадчої групи «Освіта»,

Олег Шаров, проректор Університету економіки та права КРОК, експерт Стратегічної дорадчої групи «Освіта» (вища та професійна освіта),

Сергій Клепко, проректор Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, експерт Стратегічної дорадчої групи «Освіта» (зміст освіти),

Роман Шиян, директор Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, експерт Стратегічної дорадчої групи «Освіта» (дошкільна, загальна середня освіта),

Віктор Громовий, шеф-редактор порталу громадських експертів «Освітня політика», експерт Стратегічної дорадчої групи «Освіта» (загальна середня освіти, освітній менеджмент),

Юрій Шукевич, директор Фінансового ліцею м. Києва, експерт Стратегічної дорадчої групи «Освіта» (загальна середня освіта, управління освітою),

Ігор Соломадін, учитель харківської приватної гімназії «Очаг», освітній консультант системи шкільного менеджменту «School Champion», експерт у сфері середньої освіти,

Тарас Данько, професор Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», директор лабораторії високотехнологічного підприємництва, експерт у сфері вищої освіти.

Модератор – Олег Марущенко, кандидат соціологічних наук, доцент кафедри філософії Харківського національного медичного університету, експерт Гендерного інформаційно-аналітичного центру «КРОНА».

 

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s