Харків’ян запрошують відвідати фольклорну вітальню «Традиції одного села. Селище Лиман Зміївського району»

 

Фольклорна вітальня з започаткованого у цьому році циклу «Традиції одного села» відбудеться 27 грудня у залі Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва (вул. Пушкінська, 62) і буде присвячена пісенно-обрядовій спадщині селища Лиман Зміївського району.

Традиції цього села добре відомі на Харківщині. У 1990-х роках сюди окремо та у складі комплексної експедиції неодноразово навідувалися харківські та київські фольклористи, зокрема, і Василь Скуратівський. Саме лиманським пісням та звичаям була присвячена перша невеличка збірка з серії «Муравський шлях» у 1996 році. Прекрасні пісні звучали тоді ще у різних кутках села.

Головними героями фольклорної вітальні стануть, звичайно, самі лиманці з гурту «Калинонька», який був створений при сільському будинку культури. Окрім цього колективу у фольклорній вітальні візьмуть участь відомі харківські гурти: фольклорний гурт Муніципального театру народної музики України «Обереги», фольклорний гурт «Фарби» Харківської державної академії культури, фольклорний гурт «Муравський шлях» ООМЦКМ, Зразковий фольклорно-етнографічний гурт «Мережка» Маріїнської гімназії № 6 м. Харкова.

В програмі вітальні також демонстрація фільму «Явдоха», показ відео-сюжету та фотоматеріалів про лиманські віники.

URL

 

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s