Художня виставка “Харківські дворики – forever!”

poster

Харківська муніципальна галерея ім. С. І. Васильківського
Етнографічний музей “Слобожанські скарби” ім. Г. Хоткевича НТУ “ХПІ”
Харківське відділення Українського етнологічного центру
Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського Національної академії наук України

запрошують

з 17.03.2015 по 27.03.2015

на художню виставку

Харківські дворики – forever!

Відкриття виставки у Арт-підвалі Муніципальної галереї 17.03.15 о 18.00

Вхід вільний

Адреса: вул. Чернишевська, 15.

Довідки за тел. 706-16-20, 755-59-37, 067-91-014-91

Харківські дворики – forever!

 Художня виставка

17.03.15 – 27.03.15

Прес-реліз

   Міські дворики, особливо старі, – реальність, яка стрімко зникає – і у фізичному, і у метафізичному сенсі. Двір перестає бути середовищем, де люди   ж и в у т ь: відзначають свята (зокрема, 9 травня), події у родинному житті (весілля, поминки), гуляють із дітьми, влаштовують дворові концерти, вистави. Та у сучасному дворі й місця для культурного простору зазвичай вже майже нема: скрізь гаражі, льохи, сарайчики, прибудови. А старі терасочки, веранди, дерев’яні сходи, двері столітньої давності (усі –неповторні!) або зовсім нищаться, або модернізуються до невпізнанності.

Тому й виникла 7 років тому ідея зафіксувати хоча б на фото, відео та засобами образотворчого мистецтва втаємничену красу старого Харкова, яка відкривається лише «посвяченим» – тим, хто дійсно любить своє місто і для кого Пам’ять – не пусте слово.

«Харківські дворики – forever!» – у певному сенсі підсумкова виставка. Протягом 2010 – 2012 років Етнографічний музей «Слобожанські скарби» ім. Г. Хоткевича НТУ «ХПІ» провів серед студентів 4 міські краєзнавчі конкурси «Харківські дворики», у яких узяло участь понад 300 представників різних ВНЗ. У виставках за результатами конкурсів, що проходили у Харківському художньому музеї, Пархомівському художньому музеї ім. П.Ф. Луньова та інших закладах культури і освіти, брали участь і професійні художники та фотографи. І на виставці у Муніципальній галереї, крім робіт творчої молоді, також демонструються картини і фото відомих майстрів: Володимира Оглобліна, Святослава Вовчука, Романа Агасяна, Геннадія Кавтарадзе, Олександра Шило, Олександра Лисенка, Алли та Галини Хміль, Лесі Каменної та деяких інших.

У межах виставки пройде «Фестиваль актуальної пам’яті», у програмі якого – «Вечір дворової пісні» (з презентацією книги відомого барда Володимира Васильєва про харківську авторську пісню), «Вечір пам’яті поета і барда Льва Болдова» (непересічної постаті у культурному житті Харкова 2000-х і учасника проекту «Харківські дворики»), культурологічна дискусія «Чи можна і треба врятувати старий Харків?», вечір «Одно-класники. Поетичний діалог: Ірина Легонькова і Михайло Красиков», де тема пам’яті – історичної (суспільної) та особистої – буде домінуючою.

Доки нам є про що (і кого) пам’ятати, доти ми л ю д и.

Харківська муніципальна галерея

Харківське відділення Українського етнологічного центру Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології НАН України, Етнографічний музей «Слобожанські скарби» ім. Г. Хоткевича НТУ «ХПІ»

 

Фестиваль актуальної пам’яті

у межах виставки «Харківські дворики – forever!»

 

Програма

 

18 03.15,  1800 – Відкриття фестивалю.

Вечір дворової пісні

Спогади про дворові пісні другої половини ХХ ст. Презентація книги письменника і барда Володимира Васильєва про харківську авторську пісню.

 

23.03 15,   1700Вечір пам’яті поета і барда Льва Болдова – непересічної постаті у культурному житті Харкова 2000-х і учасника проекту «Харківські дворики».

 

25.03.15,   1700Одно-класники. Поетичний діалог: Ірина Легонькова і Михайло Красиков

Тема вечора: пам’ять як невід’ємний чинник людського буття.

 

26.03.15,  1800Культурологічна дискусія «Чи можна і треба врятувати старий Харків?» за участю відомих архітекторів, істориків, краєзнавців, мистецтвознавців, культурологів.

Закриття фестивалю.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s