Лекція до дня народження гетьмана Мазепи (Харків, 19.03.2015)

19 березня 2015 р.  о 18:30 у НКЦ “Інді” (Харків, вул. Чернишевська 4/6) відбудеться лекція дня народження гетьмана Мазепи “Образ Мазепи в сучасній російській історичній науці: казуси, штампи відкриття 1991-2013”

Лектор Яценко Владислав – кандидат історичних наук, керівник історичної секції ХІФТ, автор понад 80 публікацій з історії та історіографії ранньомодерної історії України.

Постать гетьмана Івана Мазепи від часу його антимосковського виступу у листопаді 1708 року для російської влади одразу набула чорного забарвлення і негативних конотацій. Започаткована Пєтром Вєлікім під час «війни маніфестів» узимку 1708- навесні 1709 року практика демонізації гетьмана, зображення його «другим Юдою», знаходила подальший розвиток і наслідування в російській історичній науці як за доби Російської імперії так і СРСР.

В сучасній історичній науці після 1991 року ця практика знайшла, на жаль чимало прихильників і була продовжена. Саме сучасним підходам російських істориків до висвітлення постаті Івана Мазепи та аналізу його гетьманства після 1991 року буде присвячена доповідь кандидата історичних наук Владислава Яценка, Дослідник продемонструє тяглість «чорного міту» гетьмана в доробку російських науковців, казусність тиражування низки мітів і кліше «гетьмана-зрадника», а також висвітить не численні спроби російських дослідників науково осмислити постать і діяльність гетьмана Івана Мазепи.

Запрошуємо усіх охочих!

Вхід вільний.

Сторінка події на facebook

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s