Літня школа “Єврейська історія, багатоетнічне минуле та спільна спадщина: міський досвід у Східній Європі” (Львів, 13 липня – 7 серпня 2015 р.)

SUMMER SCHOOLФотографії Джейсона Франціско з виставки “Вижити у Львові. Спогади про одне дитинство”.

Центр міської історії запрошує подавати заявки на участь в літній школі Єврейська історія, багатоетнічне минуле та спільна спадщина: міський досвід у Східній Європі”.

Місце проведення: Центр міської історії. Львів, Україна
Дати проведення: 13 липня – 7 серпня 2015 р.
Термін подання заявок – до 6 квітня 2015 р.

Від 2009 року ми організовуємо щорічні літні школи про єврейську історію та багатоетнічне минуле у Східній Європі. Основне завдання цих шкіл – розпочати та проводити обговорення в академічному середовищі і публічному просторі нових підходів до вивчення єврейської історії та спадщини в багатоетнічному та багатокультурному контексті Східної та Центральної Європи.

Наші наступні три школи, які відбуватимуться літом 2015-2017 рр., тематично продовжать попередні програми, але також включатимуть нові елементи. Зберігаючи інтердисциплінарний формат викладання, ми підсилюємо фокус на міську історію та практичний вимір, насамперед залучаючи підходи публічної історії.

Літня школа – 2015 поєднає академічну програму, мовну школу і практичні заняття з публічної історії і студій спадщини. Програма включатиме лекційні курси з єврейської історії Східної Європи; базовий курс їдиш (з можливістю додаткових занять для середнього рівня); семінарські курси, які включатимуть підходи та теми транснаціональної, культурної історії, студій пам’яті та спадщини. Важливою частиною програми буде практична робота з джерелами та ознайомлення з різними форматами реалізації проектів у публічному просторі міста. Програма включатиме екскурсії, зустрічі з експертами і дослідниками і дискусії.

Частиною програми буде також воркшоп “Місця єврейської історії у Львові: Мистецтво, спадщина, вшанування”. Основним завданням воркшопу є залучення учасників до пошуку шляхів привертання уваги до спільнот і людей, які жили в місті до Другої світової війни і Голокосту. Воркшоп поєднуватиме лекції та роботу в групах. Воркшоп завершить літню школу відкриттям виставки, присвяченої єврейській історії та спадщині Львова.

Після успішного завершення школи учасники отримають:

 • сертифікат з зазначенням прослуханих курсів
 • мовний сертифікат про завершення базового курсу з їдиш в обсязі 40 годин (отримання сертифікату передбачає складання іспиту наприкінці школи)

Викладачі на школі:

Проф. Наталя Алексюн (Вища школа єврейських студій, Туро коледж, США), Проф. Тарік Сиріл Амар (Колумбійський університет, США), Проф. Елісса Бемпорад (Квінс коледж, Нью-Йоркський університет, США), Др. Софія Дяк (Центр міської історії , Україна), Др. Йоанна Лісек (Вроцлавський університет, Польща), Проф. Девід Фішман (Єврейська теологічна семінарія, США), Проф. Йоханан Петровський-Штерн (Північно-Західний університет, Іллінойс, США), Анна Сусак (Центр міської історії, Україна), Проф. Джейсон Франциско (Стендфордський університет, США).
Теми курсів:

 • Проф. Тарік Сиріл Амар (Колумбійський університет): Львів 1939 – 1949 роки: насильство і його наслідки;
 • Проф. Елісса Бемпорад (Квінс коледж, Нью-Йоркський університет): Євреї Радянського Союзу: від націоналізму до комунізму і назад;
 • Др. Йоанна Лісек (Вроцлавський університет): Традиційна єврейська культура: людина, час і простір;
 • Проф. Девід Фішман (Єврейська теологічна семінарія, США): Історія єврейської культури в Східній Європі: від побожності хасидів до секуляризму їдишу;
 • Проф. Йоханан Петровський-Штерн (Північно-Західний університет, США): Євреї в Російській імперії;
 • Проф. Йоханан Петровський-Штерн (Північно-Західний університет, США): Місто: місце зустрічі євреїв, поляків й українців (з фокусом на Україні).

Вимоги до кандидатів

Для нас важливо не лише формувати середовище молодих дослідників, об’єднаних спільними науковими інтересами, а й виходити за межі академічної сфери, налагоджуючи комунікацію між дослідниками і практиками. До участі у програмі запрошуються магістранти, аспіранти, дослідники гуманітарних напрямків, представники культурної та освітньої сфери, задіяні в проектах, пов’язаних з історією та спадщиною.

 • Вік учасників – до 35 років
 • Географічні межі – учасники з України, Польщі, Росії, Білорусі.
 • Мова семінарів та лекцій – англійська та польська.
 • Робочі мови школи – українська, російська, польська, білоруська, англійська.

Заняття проводитимуться здебільшого англійською мовою. Декілька курсів буде читатися польською мовою, тому учасники повинні знати польську на рівні, який дозволяє вільно читати наукову літературу та розуміти лекції.

Умови складання заявок

Заявка повинна містити:

 • Резюме (CV)
 • Мотиваційний лист (не більше 3 тис. знаків тексту про те, чому Ви хочете взяти участь у цій літній школі)
 • Опис проекту обсягом не більше 3 тис. знаків (це може бути дослідницький, освітній, культурний проект пов’язаний з єврейською історією, багатоетнічною історією та питаннями спадщини, який ви реалізуєте або плануєте реалізувати)
 • Контактні телефони / електронна пошта двох науковців, до яких в разі потреби ми можемо звернутися за рекомендацією

Надсилайте заявки на е-пошту summerschool@lvivcenter.org на ім’я координатора школи Оксани Сікорської. У полі “Тема” просимо зазначити “Заявка на літню школу 2015”. Заявки можна подавати англійською, українською, польською, російською, білоруською мовами.

Термін складання заявок – до 6 квітня 2015 р.

Умови участі:

Участь у школі безкоштовна. Учасники школи забезпечуються:

 • Обідами
 • Житлом
 • Відшкодуванням коштів подорожі автобусом або поїздом

Якщо у Вас виникають запитання, звертайтеся, будь ласка, до координатора школи Оксани Сікорської за е-поштою o.sikorska@lvivcenter.org

Керівник школи: Ірина Мацевко.

URL

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s