У Харкові відкрили пам’ятник до 100-річчя геноциду вірмен

 

57724

На урочистий захід зібралася не тільки національна громада, а також представники обласної влади та християнських церков.

Монумент встановили на території храму Сурб Арутюн, біля традиційної кам’яної стели з різьбленим хрестом. Увічнити пам’ять про перше у новітній історії масштабне винищування людей за національною ознакою вирішили до сторіччя трагедії. На початку XX століття жертвами геноциду стали близько 1,5 мільйона вірменів.

«Український народ сумує разом з вірменським про тих, хто став жертвами геноциду. Коли делегація Харківської області була у Вірменії, ми побували в тих святих місцях, не побоюся цього слова, де відбувалися трагічні події. Тоді трагедія залишила слід майже в кожній вірменській родині», – підкреслив директор Департаменту економіки і міжнародних відносин Харківської облдержадміністрації Віктор Коваленко.

За його словами, тепер люди, які проживають в Харківській області, зможуть поставити тут свічку та вшанувати пам’ять своїх предків, які загинули під час геноциду вірмен.

Довідка. День пам’яті жертв геноциду вірмен відзначається щорічно 24 квітня в пам’ять про трагічні події, що сталися в Османській імперії. Саме в цей день в 1915 році в Стамбулі були заарештовані і вбиті більше 800 представників вірменської інтелігенції. За цією подією послідкувала низка вбивств і виселень етнічних вірмен. 15 квітня 2015 року Європейський парламент прийняв резолюцію, в якій оголосив 24 квітня Днем пам’яті жертв Геноциду вірмен.

URL

 

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s