Публічна дискусія «Якого минулого потребує майбутнє? Історія і пам’ять в сучасній Україні» (13 травня 2015 р.)

stryjek-kharkiv

13 травня 2015 р. о 18:00 в «Книгарні Є» (вул. Сумська 3) відбудеться публічна дискусія «Якого минулого потребує майбутнє? Історія і память в сучасній Україні», в межах якої відбудеться презентація книжки Томаша Стриєка «Невловні категорії: нариси про гуманітаристику, історію і політику в сучасних Україні, Польщі та Росії» (Київ: Ніка-Центр, 2015).

 

Учасники дискусії: Володимир Маслійчук, Сергій Сєряков і Томаш Стриєк.

МодераторВолодимир Склокін.

Відштовхуючись від основних тез книжки, основна увага в дискусії буде сконцентрована на ролі історії та пам’яті в Україні після Євромайдану і російської інтервенції. Учасники спробують відповісти на наступні запитання: якою насправді є роль історії в подіях останнього року? Якою має бути поведінка істориків і гуманітаріїв під час війни? Чи мають вони ангажуватись в кампанії патріотичного виховання і антиросійської історичної пропаганди чи, навпаки, повинні передусім зберігати критичну поставу? Чи потребує сучасна Україна «декомунізації», і якщо так, якої форми вона має набрати? Якої модифікації потребують український історичний наратив та історична пам’ять з огляду на оголошений курс на інтеграцію до ЄС?

Томаш Стриєк – історик і політолог, провідний польський українознавець, науковий співробітник Інституту політичних досліджень ПАН і професор університету “Collegium Civitas” (Варшава). Фахівець з інтелектуальної історії, історії історіографії і порівняльних студій пам’яті. Автор чотирьох монографій, присвячених різним аспектам історії України ХХ – початку ХХІ століть, остання праця: «Україна перед кінцем історії. Нариси про політику держав щодо пам’яті» (Варшава, 2014).

Володимир Маслійчук – історик, редактор сайту historians.in.ua

Cергій Сєряков – історик-полоніст, перекладач, доцент Харківського педагогічного університету імені Г.С. Сковороди.

Володимир Склокін – історик, працює в Центрі міської історії Центрально-Східної Європи у Львові і Українському католицькому університеті.

 

Про книгу

Томаш Стриєк. Невловні категорії: нариси про гуманітаристику, історію і політику в сучасних Україні, Польщі і Росії / Пер. з польської С. Сєряков, В. Склокін, І. Склокіна, А. Павлишин, ред. В. Склокін. Київ: Ніка-Центр, 2015.

До книжки увійшли вибрані статті провідного сучасного польського українознавця Томаша Стриєка, написані протягом останніх п’яти років. Автор зосереджується на тому, як українські інтелектуали і науковці після здобуття незалежності переосмислювали такі базові категорії як нація, пам’ять, національна історія, перехідна справедливість. Порівнюючи український випадок з польським, російським та іспанським, автор простежує «війни пам’яті» останніх десяти років і розмірковує над тим, яка політика щодо пам’яті потрібна сучасній Україні щоб подолати травматичне минуле і збудувати динамічне демократичне суспільство сьогодні.

Партнери: Видавництво «Ніка-Центр», Польський Інститут у Києві, Східний інститут українознавства імені Ковальських, Український католицький університет, інтернет-портал historians.in.ua

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s