Фотовиставка «Праця, виснаження та успіх. Міста-корпорації в Донбасі». Будапешт, 22 травня 2015 року

Donbas_exhibition

В кінці ХІХ століття Донбас служив майданчиком для одного з найамбітніших промислових проектів в Європі. Новини про багаті залізні та вугільні родовища приваблювали людей з різних частин Російської імперії, Європи та за їх межами.

Більшість міст в Донбасі, таких як Донецьк, Луганськ, Краматорськ, виникли навколо новостворених промислових підприємств для забезпечення житлом працівників та керівництва. Структура цих міст-корпорацій, ритм життя в них, навколишній ландшафт і навіть людські стосунки формувалися навколо шахти або заводу. Протягом радянського періоду вони розвинулися у великі міста та містечка, які утворили густу міську мережу.

Ці та інші питання піднімаються у виставці “Праця, виснаження та успіх. Міста-корпорації в Донбасі”. Виставка буде відкрита 22 травня о 17.30 у Центрально-Європейському Університеті в Будапешті. Виставка створена на основі результатів дослідного проекту “Індустріалізація та міські ландшафти промислового Півдня Російської імперії”, який проводився в Центрі міської історії. Метою виставки є представити історію міст-корпорацій та їхній вплив на минуле та теперішнє соціальної, економічної та культурної складової Донбасу і таким чином докластися до більш комплексного та критичного розуміння сучасної ситуації в регіоні.

Виставка буде доступна для відвідувачів в Центрально-Європейському університеті в травні та червні, а її розширена версія буде представлена у Львові 16 червня в рамках програми проекту «Донкульт».

Авторами виставки є Володимир Куліков (Харківський національний університет Каразіна) та Ірина Склокіна (Центр міської історії). Показ виставки в Центрально-Європейському університеті організована Програмою дослідження культурної спадщини та Центром Мистецтва та культури Центрально-Європейського університету, Центром міської історії у Львові та Канадським інститутом українських студій.

Відкриття буде супроводжуватися круглим столом на тему «Індустріальна спадщина: історичний контекст, соціальні виклики та можливості управління», організованим Програмою досліджень культурної спадщини Центрально-Європейського університету.

Докладніше про виставку та про круглий стіл в Центрально-Європейському університеті.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s