Семінар-обговорення тексту статті Артема Харченка

27 листопада 2015 р. на базі Навчальної лабораторії історичної інформатики історичного факультету ХНУ імені В. Н. Каразіна за підтримки Програми східноукраїнських студій імені Ковальських Канадського інституту українських студій відбувся семінар-обговорення статті доцента кафедри політичної історії НТУ “ХПІ” Артема Харченко «“Населення рухливе…і кількість його з кожним роком зростає”: фактор міграції у формуванні єврейської громади Харкова другої половини XIX – на початку XX ст.».

Дослідження Артема Харченко присвячено визначенню векторів міграції євреїв до Харкова. Автор поставив амбітне завдання дослідити як впливав попередній життєвий досвід мігрантів на їх соціальні позиції в новому середовищі. Для вирішення поставлених задінь автор використав концепцію Р. Рауленда, яка дозоляє диференціювати та охарактеризувати напрямки міграцій в Російській імперії. На думку Артема Харченко, Харків слід віднести до так званого південно-східного варіанту міграції («єврейські острови у морі неєвреїв»). Окрім того, науковцем були використані підходи А. Гофмайстера та Р. Лінднера стосовно типології міст південних губерній Російської імперії.

Під час обговорення учасники семінару звернули увагу автора на проблеми визначення ступеня інтегрованості євреїв до міського соціуму і тимчасової міграції, вивчення ментальних мап та можливості застосування кількісних методів. Важливою, на думку учасників семінару, є перспектива  компаративного аналізу єврейської міграції у Харкові та Катеринославі в цей період. Учасники семінару звернули увагу на важливість розширення контексту вивчення проблеми. Обговорювалися перспективи дослідження теми в контексті вивчення внутрішньої міграції в Російській імперії наприкінці ХІХ – на початку ХХ ст.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s