Науковий семінар «БАЛАНС ТРАНСФОРМАЦІЇ: УКРАЇНСЬКА ІСТОРІОГРАФІЯ ЧЕРЕЗ 25 РОКІВ ПІСЛЯ РОЗПАДУ СРСР» (16 грудня 2016 року)

kharkiv-seminar-afisha

«Оксамитові революції» 1989 року і розпад СРСР у 1991 році стали поворотними точками в історії Центрально-Східної Європи. Більшість країн Центральної і частина Східної Європи розпочали непростий перехід до ринкової економіки і плюралістичної ліберальної демократії, який з сучасної перспективи чверть століття можна вважати загалом завершеним. Натомість, більшість  республік, що виникли на уламках СРСР, включно з Росією, після короткого періоду шукань у 1990-х роках стали на шлях авторитарної консолідації. Україна з властивою їй амбівалентністю довгий час перебувала у «сірій зоні» між двома цими опціями, втім, виглядає, що Євромайдан 2014-2015 років і наступна гібридна російсько-українська війна зробили вибір на користь ліберально-демократичної моделі й європейської інтеграції незворотнім.

Використовуючи нагоду 25-річного ювілею початку української трансформації, семінарставить за мету проаналізувати основні напрямки чвертьстолітньої еволюції академічної історіографії в Україні. Як ми можемо сконцептуалізувати ці зміни? Чи 1991 рік став дійсно переломним?  Які парадигми, підходи та методології домінували в цей період? Як змінювались інституції, академічне середовище та професійні ідеали українських істориків?Наскільки глибокою була інтернаціоналізація історіописання і як вона вплинула на академічне середовище? Яким було місце академічної історіографії у ширшому суспільному контексті і як професійні історики реагували на політичні і суспільні виклики і перетворення останніх десятиріч?

Шукаючи відповіді на ці питання, учасники семінару спробують ідентифікувати і продискутувати ключові «больові точки» трансформації академічного історіописання в незалежній Україні. Робота семінару буде відбуватись у форматі круглого столу у чотирьох послідовних панелях і підсумковій дискусії. На початку кожної з них будуть представлені 2-3 доповіді (10-15 хвилин), які мають стати вступом для обговорення за участі усіх учасників. Дискусії у межах панелей не повинні обмежуватись обговоренням тез, висловлених у вступних доповідях. Усі учасники можуть пропонувати нові питання, що вписуються у загальні тематичні рамки семінару.

Програма семінару

Постер (.pdf)

Advertisements

One thought on “Науковий семінар «БАЛАНС ТРАНСФОРМАЦІЇ: УКРАЇНСЬКА ІСТОРІОГРАФІЯ ЧЕРЕЗ 25 РОКІВ ПІСЛЯ РОЗПАДУ СРСР» (16 грудня 2016 року)

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s